شما اینجا هستید
ایثارگران » نحوه دریافت وام خودرو جانبازان / جانبازان چند درصد می توانند از وام خودرو استفاده کنند

شرایط دریافت وام خودرو جانبازان - خبریفا

نحوه دریافت وام خودرو جانبازان :

نحوه دریافت وام خودرو جانبازان تسهیلاتی که به همه گروههای ایثارگر داده می شود با توجه به نوع جانبازی و نیاز افراد است، اکنون ۲ تا ۳ طرح ویژه برای این افراد وجود دارد تا بتوانیم خدمات بهتری به ایثارگران ارائه دهیم.در حوزه تسهیلات رفاهی موضوع قرارداد بیمه های اجتماعی برای ایثارگران وجود دارد که در دو قالب بیمه عمر و حادثه و حوادث غیرمترقبه با شرکت های بیمه منعقد می شود تا ایثارگران بتوانند از این خدمات بهره مند شوند به طوری که اکنون یک میلیون و ۶۵۶ هزار و ۶۶۴ نفر از ایثارگران از خدمات بیمه تکمیلی بهره مند هستند.

وی درباره واگذاری خودرو برابر قانون برای جانبازان بالای ۷۰ درصد نیز گفت:به همین منظور بنیاد شهید نیز به جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر خودروی داخلی واگذار می کند و ۴۰ درصد آن به صورت بلاعوض از طریق بنیادشهید پرداخت می شود و ۶۰ درصد آن تسهیلات بانکی است که سود آن را نیز بنیاد شهید پرداخت می کند.

مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیادشهید اضافه کرد:در سال جاری حدود ۸۰۰ خودرو به جانبازان واگذار شد که یک هزار و ۱۰۰ نفر از جانبازان که اخیرا ارتقای درصد جانبازی گرفته اند نیز در نوبت دریافت خودرو هستند و در صورت تامین اعتبار ممکن است در سال ۹۸به این افراد خودرو واگذار شود.علاوه بر این طرح معافیت سود بازرگانی برای جانبازان ۷۰ درصد را داریم که همه جانبازان ۷۰ درصد می توانند تا ۳۰ میلیون تومان از معافیت سود بازرگانی نسبت به واردات خودرو اقدام کنند و از پرداخت موضوع تبصره ۱۳ که بحث خودروی اسقاطی است و از ۱۰ درصد مالیات و عوارض شماره گذاری معاف هستند.

علاوه بر این طرح معافیت سود بازرگانی برای جانبازان ۷۰ درصد را داریم که همه جانبازان ۷۰ درصد می توانند تا ۳۰ میلیون تومان از معافیت سود بازرگانی نسبت به واردات خودرو اقدام کنند و از پرداخت موضوع تبصره ۱۳ که بحث خودروی اسقاطی است و از ۱۰ درصد مالیات و عوارض شماره گذاری معاف هستند.وی به بحث معافیت سربازی نیز اشاره کرد و گفت: همه فرزندان شهدا از انجام سربازی معاف هستند، همچنین جانبازان به ازای هر ۲۵ درصد جانبازی یکی از فرزندشان معاف می شود و علاوه بر آن بحث تلفیق را داریم که اگر جانبازی مجموع مدت حضور در جبهه و جانبازیش به ۳۰ درصد برسد یکی از فرزندانش از خدمت مقدس سربازی معاف می شود.

تبریزی ادامه داد: به عنوان مثال اگر جانبازی ۴۰ درصد باشد فرزند اولش از ۲۵ درصد معاف شده و ۱۵ درصد از جانبازیش باقی مانده و اگر این جانباز ۱۵ ماه هم حضور در جبهه داشته باشد فرزند دومش نیز از خدمت سربازی معاف می شود.
وی اضافه کرد: موضوع کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگران نیز به عنوان یک قانون دیگر در بنیادشهید است که جانبازان و ایثارگرانی که در جبهه حضور داشتند براساس مفاد آیین نامه ها تا چند ماهی می توانند از کسر خدمت بهره مند شوند.

نحوه دریافت وام خودرو جانبازان زیر ۵۰ درصد با مشکل حرکتی

ایزدی با بیان اینکه بر اساس قانون سال ۷۶، جانبازان بیش از ۲۵ درصد می توانند از تسهیلات خودرو استفاده کنند ادامه داد: بر اساس این قانون، ۶۰ درصد قیمت خودرو به صورت اقساط ۱۰ ساله از حقوق جانبازان کسر و ۴۰ درصد باقی نیز توسط بنیاد شهید پرداخت می شود.

وی گفت: برخی جانبازان زیر ۵۰ درصد که اکنون افزایش درصد پیدا کرده اند نیز طبق قانون مشمول برخورداری از این تسهیلات می شوند.

تسهیلات خرید خودرو برای جانبازان زیر ۷۰

جانبازان زیر ۷۰درصد نیز از تسهیلات خرید خودرو های داخلی بهره مند می گردند.بنا به گزارش های موثق ، رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران در نامه ای به دبیر کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیکهیئت دولت مصوبه های کارگروه “تأمین خودرو جانبازان”را برای تصویب در هیئت دولت به وی ابلاغ کرده است.

اختصاص ۲۵ درصد سهمیه استخدام دستگاه ها به فرزندان شاهد

ایزدی با بیان اینکه طبق قوانین بالا دستی دستگاه ها موظفند ۲۵ درصد از سهمیه استخدام خود را به فرزندان شاهد و جانبازان بییش از ۲۵ درصد اختصاص دهند، گفت: طبق همین قانون پنج درصد این سهمیه نیز به سایر ایثارگران تعلق دارد.معاون بنیاد شهید با بیان اینکه از سال ۹۲ به بعد استخدام در دستگاه ها متوقف شده، ادامه داد: از آنجا که دولت معتقد است دستگاه ها سهمیه استخدامی خود را پیشخور کرده اند، تا اطلاع ثانوی استخدامی وجود نخواهد داشت اما هر زمان نیاز به استخدام باشد مجددا این قانون قابل اجراست.

وام خودرو جانبازان در سال۹۸

وام خودرو جانبازان سال ۹۸برابر قانون بدین صورت است که بنیاد شهید به جانبازانی که درصد جانبازی آنها بالای ۵۰ درصد باشد ، خودروی داخلی واگذار می نماید. قیمت خودرو برای این قسم از جانبازان بدین گونه محاسبه خواهد شد که ۴۰ درصد از مبلغ کل خودرو به صورت بلاعوض برای وی محاسبه خواهد شد و ۶۰ درصد مابقی توسط وام خودرو جانبازان که توسط بانک به وی پرداخت میگردد جنباز باید تسویه نماید. در ضمن سود وام بانکی توسط بنیاد شهید پرداخت خواهد شد.
مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیادشهید اضافه کرد:در سال جاری حدود ۸۰۰ خودرو به جانبازان واگذار شد که یک هزار و ۱۰۰ نفر از جانبازان که اخیرا ارتقای درصد جانبازی گرفته اند نیز در نوبت دریافت خودرو هستند و در صورت تامین اعتبار ممکن است در سال ۹۸به این افراد خودرو واگذار شود.

تسهیلات خرید خودرو جانبازان

وام خودرو جانبازان که توسط بانک به وی پرداخت میگردد جنباز باید تسویه نماید. در ضمن سود وام بانکی توسط بنیاد شهید پرداخت خواهد شد.
مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیادشهید اضافه کرد:در سال جاری حدود ۸۰۰ خودرو به جانبازان واگذار شد که یک هزار و ۱۰۰ نفر از جانبازان که اخیرا ارتقای درصد جانبازی گرفته اند نیز در نوبت دریافت خودرو هستند و در صورت تامین اعتبار ممکن است در سال ۹۷ به این افراد خودرو واگذار شود.

همچنین بخوانید  پادزهر ویروس کرونا در اردیبهشت 1399 ساخته می شود ! / جایزه برای سازنده پادزهر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبریفا | پایگاه خبری خبری فا