بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت
کد تخفیف ۳۰ درصدی ۹۰۰ در ۵۰

آغاز ثبت‌نام مرحله دوم مسکن ملی در ۵ استان از ساعت ۱۰ صبح

آغاز ثبت‌نام مرحله دوم مسکن ملی :

معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اعلام آغاز ثبت‌نام مرحله دوم مسکن ملی از ساعت ۱۰ صبح امروز گفت: هدف طرح مسکن ملی در این مرحله اقشار متوسط و کسانی است که بتوانند اقساط تسهیلات و آورده اولیه را تأمین کنند.

آغاز ثبت‌نام مرحله دوم مسکن ملی - خبریفا

معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اعلام شروع ثبت‌ نام مرحله دوم مسکن ملی از ساعت ۱۰ صبح امروز گفت: هدف طرح مسکن ملی در این مرحله اقشار متوسط و کسانی است که بتوانند اقساط تسهیلات و آورده اولیه را تأمین کنند.

به گزارش خبریفا به نقل از تسنیم، علی قائدی گفت: از ۱۰ صبح امروز شنبه تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه بدون هیچ محدودیتی ثبت‌نام مسکن ملی در ۵ استان آذربایجان غربی و شرقی، اصفهان، اردبیل و البرز انجام می‌گیرد.

 

 

او با تأکید بر این‌که به‌خلاف مرحله قبل ظرفیت ثبت‌نام نامحدود است گفت: بعد از ثبت‌نام در سایت مسکن ملی tem.mrud.ir بین متقاضیان واجد شرایط به‌صورت سیستمی قرعه‌کشی انجام می‌گیرد.

معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان این‌که معمولاً پروژه‌های مسکن ۲ساله تمام می‌شود گفت: متراژ‌ها با توجه به شرایط و استان‌ها متفاوت است، متوسط حدود ۱۰۰ متر و بر اساس برآورد اولیه هزینه ساخت هر مترمربع هم حدود ۲ میلیون تا ۲.۵ میلیون پیش‌بینی شده که البته با توجه به شرایط اقتصادی و تورم و… ممکن است کمتر یا بیشتر از این ارقام هم بشود.

او درباره شرایط متقاضیان مسکن ملی گفت: یکی اینکه از سال ۸۴ به بعد سند مسکنی به نامشان نبوده باشد و خانه نداشته باشند، از تسهیلات دولتی مسکن استفاده نکرده باشند و در شهر ثبت‌نامی ساکن باشند و بتوانند به‌لحاظ مالی پروژه را تا آخر همراهی کنند.

قائدی گفت: کسانی که به‌دلایلی در مرحله قبل انصراف داده‌اند این بار هم فرصت ثبت‌نام دارند و می‌توانند با مراجعه به سامانه مسکن ملی tem.mrud.ir ثبت‌نام کنند، اما کسانی که فاقد شرایط بوده‌اند در صورت ثبت‌نام مجدد باز تأیید نخواهند شد.

معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به رایزنی‌ها با دستگاه‌ها و بخش خصوصی برای کاهش هزینه ساخت واحد‌ها گفت: تسهیلات پیش‌بینی‌شده برای این واحد‌ها بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون است و اقساط آن هم حدود ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.