بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت
کد تخفیف ۳۰ درصدی ۹۰۰ در ۵۰

افزایش حقوق ایثارگران در سال ۹۹ / طرح معیشتی ایثارگران در سال جدید

افزایش حقوق ایثارگران در سال 99 - خبریفا

افزایش حقوق ایثارگران در سال ۹۹ :

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در رابطه با افزایش حقوق ایثارگران در سال ۹۹ گفت: بابیان‌اینکه معذوریت‌های بنیاد شهید در تامین اعتبارات باعث شده در حق رزمندگان کم‌لطفی شود، مجلس در حال تلاش برای افزایش دریافتی این قشر از محل اعتبارات طرح معیشت و بهره‌مندی آنها از مزایای بسته‌های حمایتی دولت می باشد.

زهرا ساعی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به گزارش خبریفا، در واکنش به گلایه بخشی از ایثارگران مبنی براینکه تعدادی از آنها تحت پوشش بیمه قرار نداشته و با وجود مشکلات اقتصادی جدی از مزایای بسته حمایتی دولت بهره‌مند نشده‌اند، گفت: متاسفانه به دلیل محدودیت‌های مالی که بنیاد شهید و امور ایثارگران با آن مواجه است، شرمنده بسیاری از ایثارگران شده‌ایم، اما همچنان پیگیر تامین مطالبات این قشر هستیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما در برنامه ششم توسعه موارد بسیار خوبی را در جهت حمایت از ایثارگران قید کردیم، همچنین در قانون جامع ایثارگری هم بر ضرورت رفع بخشی از نیازهای آنها تاکید کرده‌ایم.

 

 

 

 

تلاش رزمندگان در جهت تامین امنیت و حفظ کیان کشور نباید فراموش شود

وی تصریح کرد: هم‌اکنون مبلغی را که ایثارگران تحت عنوان طرح تامین معیشت دریافت می‌کنند محدود است و این در حالی است که تعدادی از آنها در دوران جنگ تحمیلی آسیب‌های جسمی هم دیده  و جراحاتی داشتند که پیگیری نکرده و به دنبال تشکیل پرونده هم نرفته‌اند، اما اسناد و مدارکی دال بر زحماتی که در جبهه‌ها برای حفظ کیان کشور و برقراری امنیت در جامعه کشیده‌اند، وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: افرادی که ماه‌هایی متوالی در جبهه‌ها بودند در شرایط کنونی به دلیل مشکلات اقتصادی به توجه بیشتری نیاز دارند، اما معذوریت‌هایی که بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه تامین اعتبارات دارد، باعث شده که در حق رزمندگان کم لطفی شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ما توانستیم مشکل بیمه درمانی جانباران را در بودجه ۹۸ حل کنیم، ضمن اینکه در تلاش هستیم دامنه پوشش اقدامات حمایتی از رزمندگان را نیز گسترش دهیم تا بتوانند از مزایای بسته‌های حمایتی که برای اقشار کم درآمد جامعه در نظر گرفته شده است، بهره‌مند شوند، همچنین میزان حقوقی که برای این قشر در پی اجرای طرح معیشت تعیین شده، افزایش یابد و امیدوارم بتوانیم با میزان بودجه محدودی که وجود دارد، گام موثری در جهت تحقق این مهم برداریم.

بروزرسانی (۱۳۹۹/۰۲/۰۹):

به گزارش برنا  داوود حیدری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شبکه ملی ایثارگران گفت: موضوع اعمال افزایش ۵٠ درصدی امتیازات فصل دهم، پس از مکاتبه و پیگیری‌های حضوری، متاسفانه به دلیل ابلاغ دیرهنگام، در فروردین اعمال نشد.

وی افزود: با توجه به عدم اجرایی شدن این مصوبه در فروردین و اعتراض ایثارگران، موضوع همچنان در دستور کار شبکه ملی ایثارگران قرار داشت تا اینکه طی پیامی از سوی یکی از مدیران ارشد بنیاد شهید، اعلام شد که با توجه به بسته شدن حقوق‌ها در بیستم هر ماه، آیین‌نامه افزایش حقوق ۲۴ فروردین ابلاغ شد که متاسفانه امکان اعمال مصوبه جدید وجود نداشت و لذا اردیبهشت ۹۹ مصوبه افزایش حقوق‌ها اعمال خواهد شد.

مدیرعامل شبکه ملی ایثارگران ابراز امیدواری کرد با این افزایش بخشی از مشکلات معیشتی ایثارگران عزیز مرتفع شود.

1 نظر
  1. علیرصا می گوید

    من۲۲ماه عملیاتی دارم بیکارهستم بیمه ندارم حتی مسکن ..دنبال کارت ایثاربابدبختی پیغام پسقام کدرهگیری اخرش هیچی…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

https://api.sanjagh.com/web/demand/5f4e3f030892044b1c5bbdd2 https://api.sanjagh.com/web/demand/5f4e3e394bb5a108926bb152