بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

افزایش حقوق ایثارگران در سال ۹۹ / طرح معیشتی ایثارگران در سال جدید

افزایش حقوق ایثارگران در سال 99 - خبریفا

افزایش حقوق ایثارگران در سال ۹۹ :

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در رابطه با افزایش حقوق ایثارگران در سال ۹۹ گفت: بابیان‌اینکه معذوریت‌های بنیاد شهید در تامین اعتبارات باعث شده در حق رزمندگان کم‌لطفی شود، مجلس در حال تلاش برای افزایش دریافتی این قشر از محل اعتبارات طرح معیشت و بهره‌مندی آنها از مزایای بسته‌های حمایتی دولت می باشد.

زهرا ساعی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به گزارش خبریفا، در واکنش به گلایه بخشی از ایثارگران مبنی براینکه تعدادی از آنها تحت پوشش بیمه قرار نداشته و با وجود مشکلات اقتصادی جدی از مزایای بسته حمایتی دولت بهره‌مند نشده‌اند، گفت: متاسفانه به دلیل محدودیت‌های مالی که بنیاد شهید و امور ایثارگران با آن مواجه است، شرمنده بسیاری از ایثارگران شده‌ایم، اما همچنان پیگیر تامین مطالبات این قشر هستیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما در برنامه ششم توسعه موارد بسیار خوبی را در جهت حمایت از ایثارگران قید کردیم، همچنین در قانون جامع ایثارگری هم بر ضرورت رفع بخشی از نیازهای آنها تاکید کرده‌ایم.

 

 

 

 

تلاش رزمندگان در جهت تامین امنیت و حفظ کیان کشور نباید فراموش شود

وی تصریح کرد: هم‌اکنون مبلغی را که ایثارگران تحت عنوان طرح تامین معیشت دریافت می‌کنند محدود است و این در حالی است که تعدادی از آنها در دوران جنگ تحمیلی آسیب‌های جسمی هم دیده  و جراحاتی داشتند که پیگیری نکرده و به دنبال تشکیل پرونده هم نرفته‌اند، اما اسناد و مدارکی دال بر زحماتی که در جبهه‌ها برای حفظ کیان کشور و برقراری امنیت در جامعه کشیده‌اند، وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: افرادی که ماه‌هایی متوالی در جبهه‌ها بودند در شرایط کنونی به دلیل مشکلات اقتصادی به توجه بیشتری نیاز دارند، اما معذوریت‌هایی که بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه تامین اعتبارات دارد، باعث شده که در حق رزمندگان کم لطفی شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ما توانستیم مشکل بیمه درمانی جانباران را در بودجه ۹۸ حل کنیم، ضمن اینکه در تلاش هستیم دامنه پوشش اقدامات حمایتی از رزمندگان را نیز گسترش دهیم تا بتوانند از مزایای بسته‌های حمایتی که برای اقشار کم درآمد جامعه در نظر گرفته شده است، بهره‌مند شوند، همچنین میزان حقوقی که برای این قشر در پی اجرای طرح معیشت تعیین شده، حقوق ایثارگران افزایش یابد و امیدوارم بتوانیم با میزان بودجه محدودی که وجود دارد، گام موثری در جهت تحقق این مهم برداریم.

بروزرسانی (۱۳۹۹/۰۲/۰۹):

به گزارش خبری فا به نقل از برنا در رباطه با افزایش حقوق ایثارگران در سال ۹۹ داوود حیدری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شبکه ملی ایثارگران گفت: موضوع اعمال افزایش ۵٠ درصدی امتیازات فصل دهم، پس از مکاتبه و پیگیری‌های حضوری، متاسفانه به دلیل ابلاغ دیرهنگام، در فروردین اعمال نشد.

وی افزود: با توجه به عدم اجرایی شدن این مصوبه در فروردین و اعتراض ایثارگران، موضوع همچنان در دستور کار شبکه ملی ایثارگران قرار داشت تا اینکه طی پیامی از سوی یکی از مدیران ارشد بنیاد شهید، اعلام شد که با توجه به بسته شدن حقوق‌ها در بیستم هر ماه، آیین‌نامه افزایش حقوق ۲۴ فروردین ابلاغ شد که متاسفانه امکان اعمال مصوبه جدید وجود نداشت و لذا اردیبهشت ۹۹ مصوبه افزایش حقوق‌ها اعمال خواهد شد.

مدیرعامل شبکه ملی ایثارگران ابراز امیدواری کرد با این افزایش بخشی از مشکلات معیشتی ایثارگران عزیز مرتفع شود.

بروزرسانی (۱۳۹۸/۱۰/۰۲):

به گزارش خبریفا در رابطه با افزایش حقوق ایثارگران در سال ۹۹ در سال گذشته گفته شده بود عدد پیشنهادی دولت برای بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال آینده ۱۶ هزار و ۷۲ میلیارد و ۵۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که نسبت به سال ۹۸ افزایش ۲ هزار میلیارد تومانی را نشان می‌دهد…

فاش نیوز – در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ در تبصره ۱۷ به پرداخت کمک معیشت به جانبازان معسر و در بند ب به تکلیف بنیاد شهید و امور ایثارگران اشاره شده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ما، لایحه بودجه سال ۹۹ کشور از حیث منابع بالغ بر نوزده میلیون و هشتصد و هشتاد و هفت هزار و ۳۷۰ میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال (۱۹۸۸۷۳۷۰۹۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال) است که مبتنی بر منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی و مصارف بودجه عمومی و بودجه شرکت های دولتی، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمد و سایر منابع تامین اعتبار می‌باشد.

بر این مبنا عدد پیشنهادی دولت برای بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال آینده ۱۶ هزار و ۷۲ میلیارد و ۵۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که نسبت به سال ۹۸ افزایش ۲ هزار میلیارد تومانی را نشان می‌دهد.

در تبصره ۱۷ لایحه بودجه سال ۹۹ در بند به آمده است:

بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلف است از محل اعتبارات موضوع ردیف ۱۳۱۶۰۰ جدول شماره ۷ این قانون به جانبازان و آزادگان غیر حالت اشتغال معسر فاقد درآمد که بر اساس قوانین نیروهای مسلح مشمول دریافت حقوق وظیفه نمی باشند، تا زمانی که فاقد شغل و درآمد باشند، ماهانه کمک معیشت معادل حداقل حقوق کارکنان دولت پرداخت کند.

همچنین قرار است بر اساس این بند آیین‌نامه اجرایی این بند به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران شهید و به تصویب هیئت وزیران برسد.

برپایه لایحه بودجه پیشنهادی دولت در سال ۹۹ در خصوص وضعیت ایثارگران در جدول شماره ۷ با عنوان بودجه دستگاه‌های سیاست‌گذار در سال‌های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰ در ردیف ۱۳۱۶۰۰ بنیاد شهید و امور ایثارگر نیز اشاره به وضعیت جامعه ایثارگری شده است.

در رابطه با افزایش حقوق ایثارگران بر اساس جدول شماره ۷ جهت ریز برنامه‌های بنیاد شهید بیشترین مبلغ بودجه ۱۴ هزار میلیارد تومان برای بخش توسعه خدمات حمایتی ایثارگران اختصاص داده شده بخش پژوهش های کاربردی در حوزه ایثارگران فقط توانسته است سه میلیارد تومان را جذب کند.

در واقع در افزایش حقوق ایثارگران در جدول شماره ۷ مبلغ ۱۶۳ هزار میلیارد تومان به ارائه خدمات درمانی و توانبخشی به ایثارگران و مبلغ ۹۴۵ میلیارد و ۳۳۲ میلیون تومان به بخش توسعه خدمات بیمه ای ایثارگران و مبلغ ۷۲۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به بخش خدمات اجتماعی، فرهنگی و ورزشی به ایثارگران در سال ۹۹ اختصاص داده شده است.

همچنین در خصوص توسعه خدمات حمایتی ایثارگران و پژوهش های کاربردی در حوزه ایثارگران به ترتیب مبالغ ۱۴ هزار و ۲۳۳ میلیارد و ۷۶۹ میلیون و یکصد هزار تومان و مبلغ ۳ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

در ادامه افزایش حقوق ایثارگران در جدول شماره ۷ با توجه به موضوع بیمه تکمیلی که دغدغه اصلی جامعه ایثارگری است طبق جدول برای توسعه خدمات بیمه ای ایثارگران در سال آینده دولت مبلغ ۹۴۵ میلیارد تومان را به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرده است.

در جدول شماره ۹ با عنوان برآورد اعتبارات ردیف‌های متفرقه در ردیف ۱۵ تحت عنوان اعتبارات موضوع عدم قطع حقوق پدر و مادر شهید فوت شده که فرزندان محجور، صعب‌العلاج، معلول، مطلقه تحت تکفل و نامادری دارند، برآورد هزینه ای برای سال آینده مبلغ ۳۲۸۵۰۰ میلیون ریال لحاظ شده است.

بر پایه جدول شماره ۱۸ لایحه بودجه سال ۹۹ با عنوان توزیع اعتبارات موضوع واگذاری سهام و سهم الشرکه دولت در سال ۱۳۹۹ سه ردیف لحاظ شده است که شامل مطالبات خانواده معظم شهدا، پاداش پایان خدمت و سایر مطالبات دیون است.

5 نظرات
 1. علیرصا می گوید

  من۲۲ماه عملیاتی دارم بیکارهستم بیمه ندارم حتی مسکن ..دنبال کارت ایثاربابدبختی پیغام پسقام کدرهگیری اخرش هیچی…

 2. هاشم می گوید

  باعرض سلام وخسته نباشیدپدرمن ایثارگرهست ودرجبهه برای خاک واب وطن جنگیده وازبچگی کارگرهست هرموقع دستهای پدرم رامیبینم جگرم اتیش میگیره ووجدانم ناراحت ست ازشمایه خواهش دارم که کاری راحت تربه اوتعلق بدهیدمن خودم بیکارهستم وتاگردن زیرقرض وبدهکاری هستم کاری ازمن برنمی اید یه بزرگواری کنیدوکاری کنیدوجدان منوحقیرواروم کنیدممنون ۰۹۹۰۱۶۹۶۵۸۰بااین شماره تماس بگیریدباتشکر

 3. زیبا صدری می گوید

  سلام من همسر ی جانباز موجی هستم خدا می داند که تازه فهمیده ام این سایت هست که می شود حرف دلم را برای شما بنویسم ۳۰ سال هست که من با این اقا ازدواج کرده ام وخدا می داند که تا حالا صورتم را با سیلی سرخ نگهداشته ام بچه هایم از سن کودکی برای خرج خودشان خودشان کار کرده اند و هیچ درآمد ی نداریم شوهرم بیکار است خودم سرویس مدرسه بودم که الان هم که می دانید مدارس تعطیل شده ومن بیکار ابرودار هستم دخترم الان یک سالو نیم است که عقد کردهام ونمی توانم جهیزیه بخرم وام ازدواج را هم که گررفتیم به دلیل این که نتوانستیم قسط هایش را بدهیم به کس دیگه واگذار کردیم از شما خواهش می کنم به ما کمک کنید تا حقوق به شوهرم بدهند چون خیلی در سختی زندگی می کنیم

 4. پوریا می گوید

  سلام پدر من جانباز هست و حقوق ۱۸۰۰هزار تومانی دریافت میکنه و بااین حقوق واقعا فقط هرروز داره وضع زندگیش بدتر میشه.ما باید از کدام ارگان برای افزایش حقوق پدرم پیگیری کنیم.چون هیچ جاهم بخاطر سن و شرایط کاری مملکت بهشون کار نمیدن.وبااین تورم سرسام آور واقعا زندگی براش خیلی سخت شده.
  هر کی میدونی راهنماییم کنه.ممنون.

  1. خبریفا می گوید

   از اداره بنیاد شهید نزدیک منزل خود پیگیری نمایید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.