بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت
کد تخفیف ۳۰ درصدی ۹۰۰ در ۵۰
سامانه پیامک رایگان اس ام اس

صلح کارت چیست / مزایا و انواع صلح کارت و نحوه دریافت صلح کارت

صلح کارت چیست - خبری فا

صلح کارت چیست / مزایا و انواع صلح کارت

صلح کارت چیست / مزایا و انواع صلح کارت . صلح کارت یک کارت بانکی است که توسط بانک قرض الحسنه رسالت صادر میگردد، در واقع کارت عضویت، کارت وفاداری و همچنین کارت تخفیف است.

دارندگان این کارت علاوه بر دعوت در همایشها و کنگره های وزین سالانه و کارگاههای آموزشی ماهانه میتوانند از تخفیفات باشگاه مشتریان بانک ملت، بازار اعضا بانک قرض الحسنه رسالت و فروشگاههای طرف قرارداد خانه سرباز صلح ایران استفاده نمایند، ضمنا با عنایت به مقررات بانک قرض الحسنه از تسهیلات ٢ درصدی بانک مذکور نیز بهره مند گردند.

صلح کارت از این سخن ارسطو استخراج شده است. وی گفته است : ” آنچه تکرار میشود تاثیر میگذارد ” با عنایت به این استراتژی که ” گفتن از صلح هم صلح ساز است “.

کانون توسعه صلح

با هدف تحقق اهداف، این سازمان کانونی با نام کانون توسعه صلح ایران را با مشارکت بانک قرض الحسنه رسالت تشکیل داده است. کانون مذکور در نظر دارد با همکاری شبکه های اجتماعی بانک قرض الحسنه رسالت در ارتباط با پرداخت وام قرض الحسنه با ۲٪ کارمزد در راستای رفع مشکلات سربازان دوران دفاع مقدس و اعضای افتخاری خانه سرباز صلح ایران اقدام نماید. همچنین این کانون درصدد است تا با همکاری و مساعدت شبکه کارآفرینی رسالت نسبت به ایجاد کسب و کارهای خرد و خانگی برای متقاضیان مشاغلی که برای راه اندازی آنها نیازمند سرمایه ی محدودی هستند، اقدام نماید.

صلح کارت چیست / مزایا و انواع صلح کارت

انواع صلح کارت

کهن سربازان

کهنه سرباز واژه ای انگلیسی بوده ، به سربازی اطلاق میشود که در یک یا تعدادی عملیات نظامی شرکت کرده باشد بعنوان مثال کهنه سرباز جنگ ویتنام یا کهنه سرباز جنگ افغانستان یا کهنه سرباز جنگ جهانی دوم ، در واقع معادل کلمه ” رزمنده” در ادبیات ما هست. برای همین و در راستای پاسداشت زبان پارسی تصمیم گرفته شد تا به جای کلمه انگلیسی ” کهنه سرباز ” از واژه ” سرباز صلح ” در نامگذاری این مجموعه استفاده شود. در همین خصوص و براساس تعاریف این سازمان، به کلیه سربازان و مدافعان شرکت کننده در دفاع مقدس که دارای کارت ایثار می باشند یا خدمت سربازی آنان در ایام دفاع مقدس (تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ تا ۲۹ مردادماه ۱۳۶۷) بوده است ، “کهنه سرباز ” گفته می شود.

همانطور که گفته شد، بخش عمده ای از فعالیت این مجموعه بر روی سربازان دوران دفاع مقدس متمرکز شده است. براساس تاریخ تکرار نشدنی کشورمان، در طول دوران ۸ ساله جنگ تحمیلی گروه های مختلفی از اقشار گوناگون در جبهه های نبرد حضور داشته اند . رزمندگان ارتش، سپاه، بسیج، ژاندارمری، جهاد و … و قشر بزرگی از رزمندگان شرکت کننده  که در مجموع بیش از خانواده ای دو نیم میلیون نفری را تشکیل می دادند که در معیت ارتش به جبهه ها اعزام گردیدند و از آنها به عنوان ” سربازان ” جنگ تحمیلی یاد می شود. که البته به این تعداد باید آمار پاسداران وظیفه و سربازان ژاندارمری سابق نیز اضافه شود. آنچه مسلم است این است که این سربازان و فرماندهانی که به آموزش آنها پرداختند نقش ویژه ای را در دفاع مقدس برعهده داشته اند ولیکن واقعیت این است که به اندازه نقش و سهمی که این عزیزان در دفاع از میهن اسلامی داشتند، به آنها پرداخته نشد و درست همین مساله عاملی شد برای تشکیل خانه سرباز صلح، تا شاید بتوانیم از ظرفیت عظیم سربازان دوران دفاع مقدس برای نشان دادن این نقش با همکاری هم استفاده کنیم.

بسیاری از سربازان دوران دفاع مقدس امروز در سطوح اول کارآفرینی، هنر، ورزش و حتی مدیران برجسته دولتی و خصوصی و نمایندگان مجلس به خدمت رسانی خود به کشور و هموطنانشان ادامه می دهند که از جمله سربازان دوران دفاع مقدس محسوب می شوند.

صلح گستران 

“صلح گستران”، پیام آوران صلح و دوستی هستند که با رویکرد توسعه صلح، امنیت، رفاه و آرامش در خانه سرباز صلح ایران گرد هم آمده اند تا بتوانند با اهداف خداپسندانه و ارزشمندشان که با صداقت و دوستی آمیخته شده، شاهراه های افزایش اعتماد و صلح را ایجاد و تلاش نمایند تا صلح و دوستی در کشور پهناور ایران نهادینه شود.

درحقیت “صلح گستر” شامل اعضای افتخاری خانه سرباز صلح ایران می باشند که حامی فعالیتهای صلح طلبانه، خیرخواهانه و میانجیگرانه خانه سرباز صلح ایران بوده و خودشان نیز در شماری از فعالیتها، مشارکت داوطلبانه دارند. فعالیتها و اقداماتی مثل کمک به زلزله زدگان و سیل زدگان و… به همین دلیل معتقدیم حضور با شکوه این افتخار آفرینان در خانه سرباز صلح ایران، قطعا از ارزشمندترین گام های مثبت در راستای بهبود عملکرد این مجموعه برای برقراری صلح و امنیت در این زیست بوم تاریخ دار، تاریخ ساز و ارزشمند بوده و خواهد بود.

تمامی هموطنان ایرانی بدون محدویت سنی،جنسی و فارغ از گرایشات قومی، مذهبی و فکری می توانند با رویکرد حمایتی ضمن ثبت نام و پرداخت حق عضویت سالانه، دارنده ی صلح کارت خانه سرباز صلح ایران باشند و از مزایای آن بهره مند شوند. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.