بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت
کد تخفیف ۳۰ درصدی ۹۰۰ در ۵۰

عدم رعایت فاصله‌ طولی بین خودروها و نگرانی پلیس از تصادفات + آمار و ارقام

عدم رعایت فاصله‌ طولی بین خودروها و نگرانی پلیس از تصادفات - خبری فا

عدم رعایت فاصله‌ طولی بین خودروها و نگرانی پلیس از تصادفات

به گزارش خبری فا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان نگرانی پلیس از عدم رعایت فاصله‌ طولی بین خودروها ، سرهنگ علی همه خانی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: در طول فعالیت‌های روزمره و در حین رانندگی شرایط کنونی، دو فاصله بسیار مهم وجود دارد که باید همیشه آن‌ها را رعایت کنید.

سرهنگ همه خانی رعایت فاصله‌ها را حین رانندگی مهم برشمرد و گفت: این فاصله همان فاصله ای‌ است که رانندگان در طول مدت رانندگی باید با خودروی جلویی حفظ کنند و اگر یک لحظه از آن غافل شوند، شاید باعث خسارت جرح و فوت شود و می‌تواند تا یک عمر پشیمانی را به دنبال داشته باشد.

همه خانی ادامه داد: رانندگان باید در حین رانندگی فاصله خود را با خودروی جلویی رعایت کنند و هرگاه خواستند به خودرویی که مقابل آن‌هاست نزدیک شوند یاد فاصله اجتماعی کرونایی بیافتند و با کم‌کردن سرعت از خودروی مقابل فاصله بگیرند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب گفت: رعایت فاصله بین افراد جامعه و رعایت فاصله بین دو خودرو، از مهم‌ترین فاصله‌هایی است که می‌تواند جان افراد را در زندگی و در رانندگی حفظ کند، به همین دلیل وی از شهروندان خواست فاصله‌ها را در ایام کرونایی و در حین رانندگی رعایت کنند.

همه خانی افزود: آمار‌ها نشان می‌دهد حدود ۴۵ درصد از تصادفات در سطح شهر تهران مربوط به عدم توجه به جلو و عدم رعایت فاصله طولی است که آمار بالا و نگران کننده‌ای است.

وی گفت: از جمله مواردی که می‌تواند تمرکز راننده را در حین رانندگی برهم بزند خوردن و آشامیدن، استعمال دخانیات، صحبت کردن با تلفن همراه در رانندگی است که معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب از رانندگان خواست این موارد را هرگز در حین رانندگی انجام ندهند.

وی همچنین از رانندگان خواست حین حرکت به موبایل خود نگاه و حواس خود را به فضای مجازی و اپلیکیشن‌ها پرت نکنند، چرا که یکی از مواردی که می‌تواند فاصله شما را به خودروی جلویی نزدیک کند همین حواس پرتی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.