بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت
کد تخفیف ۳۰ درصدی ۹۰۰ در ۵۰

چهلمین سالگرد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در بنیاد البرز برگزار شد

چهلمین سالگرد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در بنیاد البرز برگزار شد - خبریفا

چهلمین سالگرد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در بنیاد البرز

به گزارش خبری فا به نقل از ایثار، سلیمان رستمیان صبح امروز ۳۰ شهریور ماه در نشست خبری با خبرنگاران، چهلمین سالگرد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در بنیاد البرز جراید و اصحاب رسانه که با موضوع بزرگداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد.

با گرامی‌داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و بزرگداشت هفته دفاع مقدس نقش شهدا و ایثارگران را در شکل گیری، تثبیت و تداوم انقلاب اسلامی مهم دانست و گفت: اگر روحیه ایثارگری، مقاومت، شهادت‌طلبی و مجاهدت‌های شهدا و ایثارگران نبود ما هرگر نمی‌توانستیم جنگ را به دفاع مقدس تبدیل کنیم و امروز نیز انقلابی به این شکوهمندی را نداشتیم لذا با روحیه ایثارگری و شهادت‌طلبی جنگ را به دفاع‌مقدس تبدیل کردیم. امروز ما با اقتدار خود را پیروز جنگ هشت ساله می‌دانیم که منشاء اصلی آن ایثار و از خودگذشتگی جوانان کشور بود.

وی تصریح کرد: متاسفانه نتوانستیم واقعیت‌های دوران دفاع مقدس را به نسل جوان و کنونی جامعه منتقل کنیم، ابزار و امکاناتی که آن زمان در اختیار رسانه‌ها بود خیلی ابتدایی و محدود بود ولی از میان قشر رسانه افرادی همچون شهید باقری را داریم که خود یکی از طراحان اصلی جنگ شد.

رستمیان افزود: در زمان دفاع مقدس ۹ میلیون نفر از پشتیبانی تا مناطق عملیاتی درگیر جنگ بودند که گنجینه‌های دفاع مقدس به شمار می‌روند ولی هنوز پس از ۴۰ سال نتوانسته‌ایم محصولی را از بطن دفاع مقدس که باعث شد پیروز شویم و مولفه اصلی آن از خودگذشتگی و دگرخواهی بود را به جامعه معرفی کنیم،  اگر امروز این دو مولفه را در بطن جامعه داشته باشیم به طور قطع بخشی از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی امروز را نخواهیم داشت.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز به نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه در پرداختن به ارزش‌های دفاع مقدس علی الخصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا اشاره کرد و خاطرنشان کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری مدظله العالی فرمودند «امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست»، برای ثبت و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید هم اکنون تلاش کنیم زیرا ۲۰ سال دیگر دیر است، اکنون می‌توان رزمنده‌ای را پیدا کنیم که خاطرات آن دوران را از سینه‌اش بیرون بکشیم، خبرنگاران و اصحاب رسانه امروز با ابزارهای در اختیار خود و با همان روحیه ایثارگری می‌توانند در این حوزه تلاش کنند و روحیه ایثار و مجاهدت را به نسل جوان انتقال دهند. اگر روحیه ایثار و مجاهدت را به نسل حاضر منتقل می‌کردیم مشکلات جامعه ما حل می‌شد.

رستمیان گفت: باید تلاش کنیم تا با هر ابزاری در عرصه ایثار و شهادت این روحیه را منتقل کنیم زیرا جامعه ما به عنوان پرچمدار تشیع یک اندیشه سیاسی دارد که دفاع از مظلومان جهان و مقابله با استکبار است و امام حسین (ع)‌ در این راه به شهادت رسید. هفته دفاع مقدس فرصتی است که ما را مکلّف می‌کند تا کسانی که آن روحیه را خلق کردند و به منصه ظهور گذاشتند به جامعه و نسل‌های جوان و نوجوان معرفی کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز این دوران را سرمایه‌ای برای نسل‌های آتی برشمرد و گفت: ایثار نه به معنای جنگ بلکه احترام به حقوق دیگران است و در این دوران نیز جلوه‌های مختلف ایثار را مشاهده می‌کنیم که ایثار پزشکان و پرستاران مدافع سلامت نمونه‌ای از آن است.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز نیز به اعلام برنامه‌های هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در روز سوم مهرماه که با عنوان روز شهدا نامگذاری شده، نیروهای لشکر ۲۳ نیروی مخصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران و لشکر عملیاتی ۱۰ سیدالشهدا (ع) استان البرز کاروان نمادینی را حرکت می‌دهند.

امیرحسین دانش کهن افزود: این کاروان از ساعت ۹ صبح به صورت پیاده از مقابل تالار شهیدان نژادفلاح کرج حرکت و در میدان شهدا جانبازان و مدافعان سلامت به آن‌ها می‌پیوندند و سپس در میدان کرج سوار ۸ دستگاه اتوبوس بازمانده از زمان جنگ شده و در نهایت با حضور در آستان مقدس امامزاده محمد (ع) مزار شهدا را گلباران می‌کنند.

وی گفت: آیین میهمانی لاله‌ها ساعت ۱۵ روز پنجشنبه به صورت سراسری کشوری و با پیام مقام معظم رهبری برگزار می‌شود.  آیین تجلیل از خانواده‌های شهدای منا نیز در این هفته با نام «لاله‌های سفید» به صورت ملی و ویدئو کنفرانس برگزار می‌شود.

دانش کهن خاطرنشان کرد: همچنین در همان روز یک برنامه فرهنگی هنری در پارک تنیس پیش بینی شده است. از فردا نیز در پارک تنیس نمایشگاهی به مدت یک هفته توسط فرزندان شهدا برگزار می‌شود که در کنار آن تجهیزات نظامی لشکر ۱۰ نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.