بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

فرمانده کل سپاه ایران یک قدرت جدید در صحنه بین‌المللی است / روایت سردار حاجی‌ زاده

فرمانده کل سپاه ایران یک قدرت جدید در صحنه بین‌المللی است/ روایت سردار حاجی‌زاده از شکل‌گیری قدرت موشکی جمهوری اسلامی - خبریفا

فرمانده کل سپاه ایران یک قدرت جدید در صحنه بین‌المللی است

روایت سردار حاجی‌ زاده از شکل‌گیری قدرت موشکی جمهوری اسلامی

در جریان آیین افتتاح نمایشگاه دائمی توانمندی‌های نیروی هوافضای سپاه، فرمانده کل سپاه نسل جدیدی از موشک ذوالفقار با نام «ذوالفقار بصیر» برای اولین بار به نمایش درآورد؛ موضوعی که به گفته سردار سلامی فرمانده کل سپاه، نشان دهنده طلوع و ظهور یک قدرت جدید در صحنه بین المللی است.

به گزارش خبریفا به نقل از تابناک؛ در جریان آیین افتتاح نمایشگاه دائمی توانمندی‌های نیروی هوافضای سپاه، نسل جدیدی از موشک ذوالفقار با نام «ذوالفقار بصیر» برای اولین بار به نمایش درآمد. در جریان برگزاری این نمایشگاه، سردار حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه، روایتی از مخالفت رهبرانقلاب با خرید موشک پس از فروپاشی شوروی بیان کرد و این موضوع را باعث شکل گیری قدرت موشکی جمهوری اسلامی دانست.

رئیس‌مجلس: شعار مرگ بر آمریکا جز کار و تلاش برای خدمت به مردم نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مجلس یازدهم به حواشی که برای آن ایجاد می‌کنند توجهی نداشته و تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا در چارچوب وظایف خود با تکیه بر فرهنگ دفاع مقدس به ایمان به خداوند و باور به سنت‌های الهی مشکلات مردم را برطرف کند.

محمدباقر قالیباف در آیین افتتاح نمایشگاه دایمی توانمندی‌های راهبردی نیروی هوا و فضای سپاه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها و ایثارگری ملت ایران می‌باشد و من این هفته را به یکایک ملت عزیز ایران و همه رزمندگان، جانبازان و ایثارگران به ویژه خانواده معظم شهدا که همیشه سایه سر ما بودند تبریک می‌گویم. امروز در جریان بازدید از این نمایشگاه بنده از جهات مختلف به یاد تاریخ دفاع مقدس از آن مقطع تا  به امروز افتادم.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: امروز در این نمایشگاه شاهد رونمایی از دستاوردهایی بودیم که پس از ۲۴ ساعت پرواز و در هر شرایط آب و هوایی می‌تواند هر هدفی را در هر نقطه‌ای انتخاب کرده و آن را بزنند. در یک کلام می‌توان گفت که هفته دفاع مقدس ایام الله است. خداوند در قرآن هم در روزهایی که بر بندگان‌اش نعمت نازل کرده و هم در روزهایی که بلا بر مردم نازل شده است را ایام الله در نظر گرفته است چرا که در هر دو بعد درس عبرت و یادآوری برای مومنان است. در جنگ بدر، حنین، خیبر و احزاب همگی شامل ایام‌الله می‌شود. دفاع مقدس نیز برای ما ایام‌الله است اما شیطان سعی دارد این ایام را از ذهن ما پاک کند تا از آن درس عبرت نگیریم.

فرمانده کل سپاه ایران یک قدرت جدید در صحنه بین‌المللی است/ روایت سردار حاجی‌زاده از شکل‌گیری قدرت موشکی جمهوری اسلامی - خبریفا

وی در ادامه اظهار کرد: رونمایی از این نمایشگاه در هفته دفاع مقدس که جوان‌ها می‌توانند در آن حضور یافته و دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را در آن ببینند گام بلندی است. این نمایشگاه در حوزه هوا فضا دستاوردهای دوران دفاع مقدس را به تصویر کشیده است و می‌توان آن را مقدس نامید، چرا که تاریخ یک ملت را در حوزه دفاع و مجاهدت در راه خدا به تصویر می‌کشد. این نمایشگاه و دستاوردهای امروز حوزه دفاعی کشور نشان می‌دهد هرجا که به سنت‌های الهی باور داشته باشیم و سعی و تلاش خود را با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها به کار گیریم پیروز خواهیم شد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مفهوم خودباوری خاطر نشان کرد: این نمایشگاه سنبلی از خودباوری است و «ما می‌توانیم» را به تصویر کشید. این دو شعار یعنی ایمان به سنت‌های الهی و تلاش و مجاهدت در راه پیروزی است و قطع امید از دشمنان می‌باشد. با این باور ما می‌توانیم در برابر دشمنان بایستیم و استقلال کشور را حفظ کنیم و شکوه را به مردم عزیز ایران دهیم. این نمایشگاه نشان داد که جوانان با اراده ما با ایمان به وعده الهی می‌توانند موفق شوند. این نمایشگاه شعار «ما می‌توانیم‌» را در همه ابعاد چه در حوزه راهداری و مدیریتی و چه در حوزه تکنولوژی و استراتژیک‌ها و تجهیزات به تصویر کشید. این نمایشگاه تبلور عینی ایمان به سنت‌های الهی و جوانگرایی است.

وی در ادامه تاکید کرد: در روزهای ابتدایی جنگ و حتی در روزهای آخر جنگ ما حتی در مهمات ساده نیز دچار مشکل بودیم در آن روزها ما برای شلیک یک موشک توانایی کافی را نداشتیم، اما امروز با اراده و باور به سنت‌های الهی و تلاش در این مسیر توانستیم و موفق شدیم و امروز ماهواره نور را در مدار قرار می‌دهیم که دشمنان ما را سرافکنده می‌کند.

قالیباف ادامه داد: همه پروژه‌ها و طرح‌ها دارای راه‌های میانبر است و راه میانبر آنها تکیه بر جوانان و افراد شجاع است که جسورانه تصمیم می‌گیرند. امروز ما به ابتکارات شجاعانه نیاز داریم که تنها با اتکاء به اراده خداوند در این مسیر موفق می‌شویم. ما نیاز به استراتژیک‌های خلاقانه داریم و با تبعیت کورکورانه موفق نمی‌شویم. دفاع مقدس یک گنجینه است که در همه دوره‌ها قابل استفاده است.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: سردار حاجی‌زاده در صحبت‌های خود به موضوعی اشاره کردند که در برهه‌ای از زمان دشمنان ما قصد داشتند تا تجهیزات دفاعی را ارزان‌قیمت به ما دهند، اما با تدبیر رهبری این امر را ما قبول نکردیم. پیروزی‌های امروز ما نشان می‌دهد که چه میزان تدبیر رهبری حکیمانه بوده و تبعیت از ایشان ما را امروز به این دستاوردها رسانده است. امروز ما افسوس می‌خوریم علی‌رغم این همه قدرت در حوزه دفاعی اما در حوزه اقتصاد ضعیف هستیم. دشمن توانست در حوزه اقتصادی به ما فشار بیاورد و متاسفانه ما در این حلقه از زنجیره قوی بودن دچار اشکالاتی هستیم.

قالیباف ادامه داد: متاسفانه ما به اقتصاد مردمی اعتقاد نداریم و فرصت را به جوانان نمی‌دهیم. نگاه‌مان به بیرون است و در این مسیر دنبال راه‌حل می‌گردیم وگرنه خدای دفاع، خدای اقتصاد و معیشت نیز هست و ما در این حوزه نیز با تکیه بر جوانان می‌توانیم مستقل و مقتدر شویم. ما نیاز به رفتار مومنانه و اخلاق‌مداری داریم. باید در عرصه‌ی اقتصاد نیز از دوران دفاع مقدس درس بگیریم. مردم ما در دوران دفاع مقدس به میدان جنگ آمدند و از جان خود و فرزندانشان گذشتند. امروز ناکارآمدی مدیران برای حفظ انقلاب‌شان تحمل می‌کنند.

وی در پایان تاکید کرد: مجلس یازدهم می‌کوشد تا در چارچوب وظایف خود با تکیه بر فرهنگ دفاع مقدس حرکت کرده و گره از مشکلات مردم بگشاید. نمایندگان مجلس یازدهم هرگز به حاشیه‌هایی که در مجلس به ناحق برای آنها ایجاد می‌کنند و افرادی که خود اهل کار نبوده و اکنون قصد دارند کوتاهی‌های خود را به گردن دیگران بیندازند توجهی ندارند. شعار «مرگ بر آمریکا» جز کار، تلاش و خدمت‌رسانی به مردم نیست و لحظه‌ای از ذهن نمایندگان مردم در خانه ملت خارج نمی‌شود. مجلس یازدهم تمام سعی خود را برای خدمت‌رسانی به مردم به کار می‌گیرد.

فرمانده کل سپاه: ما توانستیم از تحریم یک فرصت بسازیم/ ایران قدرت جدید در صحنه بین‌المللی است

فرمانده کل سپاه ما توانستیم از تحریم یک فرصت بسازیم/ ایران قدرت جدید در صحنه بین‌المللی است - خبریفا

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هرگز نمی‌ایستیم و در تولید قدرت همواره متوقف نمی شویم، گفت: معادلات استقلال را درک کرده و متوجه شده‌ایم که دشمن هرگز راهی برای سعادت به ما نشان نخواهد داد.

سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه مراسم افتتاح «پارک ملی هوافضا» نمایشگاه دائمی توانمندی‌های راهبردی نیروی هوافضای سپاه در جمع خبرنگاران، با تاکید بر اینکه این نمایشگاه نشان دهنده طلوع و ظهور یک قدرت جدید در صحنه بین المللی است، گفت: این نمایشگاه نمادی روشن از اعتماد به نفس ملی کشور ما و نشان دهنده این است که قوه اندیشه و تفکر جوانان ما قادر است از مدار اراده دشمنان برای تحریم عبور کند.

وی اظهار کرد: پیشرفت‌های شگفت‌انگیز و تلاش اعجاب برانگیزی که در این نمایشگاه می بینیم، دقیقاً در دوران تحریم به دست آمده است؛ یعنی ما توانستیم از تحریم یک فرصت بسازیم و این فرصت نیز همین پیشرفت‌های علمی و فناوری‌های شتابداری است که حداقل در عرصه قدرت دفاعی آن را ملاحظه می کنیم.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه مشاهده می‌کنیم که توسعه و تکامل قدرت در زمان صورت گرفته است. ما هرگز نمی ایستیم و در تولید قدرت همواره متوقف نمی شویم و فنون و فرمول های توسعه علم و فناوری را برای دفاع از منافع حیاتی و ارزش‌های کشورمان به دست آوردیم و معادلات استقلال را درک کرده و متوجه شده‌ایم که دشمن هرگز راهی برای سعادت به ما نشان نخواهد داد و راه سعادت جامعه ما از درون دشمنان ما عبور نمی‌کند.

سرلشکر سلامی گفت: ما در همه عرصه های پیشرفت جامعه می‌توانیم با تکیه بر ظرفیت‌های درونی خود به همین نسبت رشد و همه نیازهای خود را در داخل تامین کنیم. در این نمایشگاه نقشه جامع قدرت بازدارنده نظام مشاهده می شود؛ اراده نقطه آغاز این تولید و تولد قدرت است و جنگ نیز جنگ اراده هاست.

وی تصریح کرد: یک ملت تا زمانی که اراده ها و باورهایش نشکند، شکست نمی‌خورد و ملت ایران نیز به این درجه از عظمت رسیده است و به باورهای خود ایمان دارد؛ این مسیر توسط نسل های مختلف پیموده خواهد شد تا بتوانیم در تغییر توازن و معادله قدرت اراده انقلابی نظام و ملت عزیز ایران را به دشمنان خود تحمیل کنیم و به آن استقلال حقیقی و همه جانبه دست یابیم.

روایت سردار حاجی‌زاده از مخالفت رهبرانقلاب با خرید موشک پس از فروپاشی شوروی

فرمانده کل سپاه روایت سردار حاجی‌زاده از مخالفت رهبرانقلاب با خرید موشک پس از فروپاشی شوروی - خبریفا

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: پس از فروپاشی شوروی، پیشنهادهای خوبی برای خرید موشک داشتیم، اما رهبر معظم انقلاب مخالفت کردند؛ اگر آن روز آن خرید را انجام داده بودیم، امروز در این جایی که در موشکی هستیم، نبودیم.

سردار امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی توانمندی های راهبردی این نیرو تحت عنوان پارک ملی هوافضا، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس با هدایت امام(ره) فهمیدیم که باید قوی باشیم و بدون خوداتکایی نمی‌توانیم بر دشمنان فائق آییم.

وی افزود: این روند در دوران مقام معظم رهبری هم ادامه پیدا کرد. البته شیرینی های فریبنده ای هم وجود داشت که می توانست مسیر ما را عوض کند. در دوره فروپاشی شوروی پیشنهادهای خوبی برای خرید موشک از کشورهای جداشده از شوروی داشتیم. موشک اسکاد دو و نیم میلیون دلاری را می‌خواستند به ما صدهزار دلار بدهند و یا سکوی پرتاب سه میلیون دلاری را حاضر بودند با قیمت بسیاری ناچیزی به ما بفروشند.

سردار حاجی زاده ادامه داد: بارها ما درخواست می دادیم تا از این تجهیزات خریداری کنیم اما مقام معظم رهبری با این خواسته ما مخالفت کردند، شاید ما چندین بار گردش کار کردیم و ایشان مخالفت کردند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه آن روزها تحقیقات موشکی ما در آستانه به نتیجه رسیدن بود، اظهار داشت: اگر آن روز آن خرید را انجام داده بودیم، امروز در این جایی که در موشکی هستیم قرار نداشتیم.

وی با بیان اینکه هزاران سوال از ما مطرح است که چگونه این دستاوردها به دست آمده است؟ در تشریح چرایی برگزاری نمایشگاه توانمندی های نیروی هوافضا، تصریح کرد: تصمیم گرفتیم پارک ملی هوافضا را ایجاد کنیم که از طراحی و ساخت تا چیدمان آن هم توسط جوانان و نخبگان ما در مجموعه پردیس فناوری شهید مقدم صورت گرفته است.

سردار حاجی زاده ادامه داد: به دنبال این هستیم که به بخش نخبگانی جامعه، روش رسیدن به این توانمندی‌ها را منتقل کنیم. با این الگوی ایجاد شده بنا داریم در جلسات چهره به چهره با دعوت و قبول درخواست مجموعه‌های دانشگاهی، در آنها باورمندی ایجاد کنیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان تاکید کرد: انشاءالله روزی شاهد باشیم این توانمندی که به وجود آمده در سایر بخش‌ها هم نفوذ پیدا کند.

نمایشگاه دائمی توانمندی‌های راهبردی نیروی هوافضای سپاه با نام «پارک ملی هوافضا» صبح امروز (یکشنبه) با حضور محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه و سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در تهران افتتاح شد.

بازدیدها: ۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.