بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

رشادت‏های شهدا بر اثر تربیت صحیح والدین آنها ایجاد شد / دیدار با خانواده شهید عزیز الله سیف

رشادت‏های شهدا بر اثر تربیت صحیح والدین آنها ایجاد شد - خبریفا

رشادت‏های شهدا بر اثر تربیت صحیح والدین آنها

به گزارش خبری فا به نقل از ایثار ، در رابطه با رشادت‏های شهدا بر اثر تربیت صحیح والدین آنها عصر دیروز سرپرست بنیاد استان همدان به همراه رییس بنیاد شهرستان نهاوند با حضور در منزل جانباز شهید عزیز الله سیف با خانواده ایشان دیدار و گفتگو نمود.

عباسیه بزرگی سرپرست بنیاد استان همدان در این دیدار ضمن عرض تسلیت سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س) و با گرامی داشت یاد و نام و خاطره شهدای دفاع مقدس گفت:  با عظمت ترین  و شریف ترین مرگ در نزد خداوند متعال شهادت است و بدون تردید خدایوند انسان هایی که برای  شهادت انتخاب می کند بدون حکمت نیست.

ایشان افزود: معنای وسیع شهادت آن است که انسان در مسیر انجام وظیفه الهی کشته شود و این جایگاه و عظمت نه براساس اراده و خواست خود انسان است  بلکه یک ارداه  خاصی از جانب پروردگار می باشد که بخاطر ذات خود فرد هست.

 وی با بیان اینکه خانواده شهدا با تربیت و تشویق فرزندان خود برای جهاد و شهادت در راه خدا، وظیفه بسیار بزرگ و با ارزشی را انجام دادند گفت: واقعیت آن است کسب این مقامات توسط شهدا به طور قطع در وهله اول به دلیل تلاش آنها در این مسیر و به خصوص نوع تربیتی بوده است که والدین و به ویژه مادران شهدا در خصوص فرزندان شهید خود داشته اند.

چون شهدای ما حاصل یک عمر تلاش و تربیت پدر و مادرانی هستند که در شأن ملاقات با خداوند متعال می باشد.
عباسیه بزرگی پدران و مادران شهدا را مایه افتخار و سربلندی ملت ایران دانست و ادامه داد: قطعاً نام شما در کنار نام شهید گرانقدرتان در برگ زرین تاریخ این مرز و بوم به یادگار خواهد ماند و آیندگان به آن افتخار خواهند کرد که فرزند خود را برای دفاع از اسلام و میهن اسلامی به پیشگاه خداوند متعال اهدا کردید.

وی به جایگاه شهدا در نزد خداوند اشاره کرد و با نقل آیاتی از قرآن کریم گفت: شهدا، جان شیرین شان را فدای راه خدا کردند،: شهدا قطعا” با نزدیکان خود در ارتباط روحی و معنوی هستند و درحقیقت زنده اند و نزد خداوند روزی می خورند.

این یک افتخار بزرگی است که نصیب خانواده شهدا شده است.

سرپرست بنیاد استان در پایان تصریح کرد: امروز که نظام مقدس جمهوری اسلامی توانسته به عنوان یک نمونه و اسوه در جهان مطرح شود و همه ملت‏های آزاده را به رهایی از زیر سلطه استعمار تشویق کند، به واسطه لطف خدا، خون مطهر شهدا و نعمت ولایت و رهبری‏های حکیمانه رهبر معظم انقلاب است.

جانباز ۷۰ درصد شهید عزیز الله سیف در متولد ۱۳۴۲ که در تیرماه ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی فکه با اصابت ترکش دچار مجروحیت می گردد که در نهایت پس از تحمل سالها عوارض جراحت های به یادگار مانده از هشت سال دفاع مقدس در مهر سال جاری به همرزمان شهیدش می پیوندد و پیکر مطهر وی در گلزار شهدای نهاوند به خاک شپرده شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.