بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت
کد تخفیف ۳۰ درصدی ۹۰۰ در ۵۰

عملیات اجرایی احداث بزرگترین شهرک آموزشی کشور در بندرعباس آغاز شد

عملیات اجرایی احداث بزرگترین شهرک آموزشی کشور در بندرعباس آغاز شد - خبریفا

عملیات اجرایی احداث بزرگترین شهرک آموزشی کشور در بندرعباس آغاز شد

به گزارش خبریفا به نقل از مهر عملیات اجرایی احداث بزرگترین شهرک آموزشی کشور در بندرعباس آغاز شد، با حضور حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و دکتر همتی استاندار هرمزگان، عصر پنجشنبه عملیات اجرایی احداث بزرگترین شهرک آموزشی کشور در بندرعباس آغاز شد.

این شهرک آموزشی در قالب ۱۰ فضای اموزشی ۱۲ کلاسه شامل پنج فضای آموزشی دخترانه و پنج فضای آموزشی پسرانه طراحی شده است و بیش از سه هزار و۵۰۰ نفر از دانش آموزان امکان استفاده از این فضا را دارند و می تواند کمبود فضای آموزشی در شهرک پیامبراعظم (ص) را جبران کند.

زمین این شهرک آموزشی نیز به مساحت ۲۰ هکتار با تاکید دکتر همتی استاندار هرمزگان به صورت رایگان در اختیار اداره کل آموزش و پرورش قرار گرفته که با توجه به کاربری های مختلف درنظر گرفته شده برای این زمین، امکان تأمین منابع مالی برای نگهداری اماکن این مجموعه از محل پلان های تجاری طراحی شده در فضای بیرونی این مجموعه نیز وجود دارد.

این شهرک آموزشی همچنین با توجه به معیارهای مطرح شده در سند تحول بنیادین که بر متمرکز کردن فضای آموزشی تأکید دارد طراحی شده و امکان دسترسی به فضاهای ورزشی، خدماتی و فرهنگی برای تمام مدارس در قسمت مرکزی سایت فراهم شده است.

عملیات اجرابی نخستین مدرسه نیز با تأکید استاندار هرمزگان و تأمین مالی ۱۰۰درصدی پروژه از سوی شرکت فولاد هرمزگان در مساحت ۲هزار و۵۰۰ متر مربع آغاز شده است.

مساحت فضای آموزشی این شهرک ۲۵هزار متر مربع و فضای خدماتی، اداری ، فرهنگ سرا و درمانگاه فرهنگیان نیز در مجموع ۱۵هزار متر مربع مساحت دارد.

این شهرک آموزشی با مشارکت ۵۰درصدی خیران و مشارکت ۵۰درصدی سازمان نوسازی احداث خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.