بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت
کد تخفیف ۳۰ درصدی ۹۰۰ در ۵۰

برقراری روزانه حدود ۷۰۰ ارتباط زنده در برنامه شاد / سخنان محسن حاجی میرزایی در جلسه

برقراری روزانه حدود ۷۰۰ ارتباط زنده در شبکه شاد - خبریفا

برقراری روزانه حدود ۷۰۰ ارتباط زنده در برنامه شاد

به گزارش خبریفا به نقل از مهر برقراری روزانه حدود ۷۰۰ ارتباط زنده در برنامه شاد ، محسن حاجی میرزایی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان با اشاره به پیگیری مسئولان آموزشی استان برای تحقق اهداف آموزشی، گفت: پیشرفت و تحول دغدغه همه جوامع است حتی اگر در انتخاب موضوع دچار اشتباه شوند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی بر این باورند برای پیشرفت باید تنها صنعت و کشاورزی و جاده را توسعه دهیم افزود: اگر چه این موارد معتبر است و کشور ما علی رغم تحریم استکبار روی پای خود ایستاده اما معتبرترین راه برای تحول یک جامعه، تحول در یادگیری جامعه است.

وی ریشه تحولات در همه عرصه‌ها را یادگیری دانست و اضافه کرد: انسان‌ها در پرتو یادگیری متمدن شده و شخصیت آنها قوام می‌یابد و عرصه‌های گوناگون اندیشه رشد می‌یابند.

حاجی میرزایی با تاکید بر اینکه تمدن محصول دیدن، شنیدن و فکر کردن است و آموزش و پرورش انسان را متحول می‌کند، ادامه داد: آموزش و پرورش منشأ همه تحولات را مدیریت می‌کند و یادگیری بزرگترین فرصت جامعه برای تغییر و ساختن آینده زیبا و باکیفیت است‌.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه یکی از نشانه‌های حکمرانی شایسته توجه به امور تجریدی است، بیان کرد: توانایی انسان، مدار اصلی توسعه است و انسان‌ها نیازمند یادگیری هستند که متولی این کار آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه رسالت انبیا هدایت انسان بود که این وظیفه به معلمان سپرده شده است، افزود: هیچ شرافتی بالاتر از این نیست که شخصی تربیت و پرورش انسان را بر عهده گیرد و این امر رسالت بزرگی است.

ارزیابی ۱۳ میلیون دانش آموزان در قالب طرح «کوچ»

حاجی میرزایی، شورای آموزش و پرورش را بالاترین شورای هر استان عنوان و اظهار کرد: کرونا، نظام یادگیری را با بزرگترین چالش قرن مواجه کرد چرا که این ویروس تمامی ساز و کارهای ساخته شده را غیرفعال و ناکارآمد کرد.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با برنامه شاد با اشاره به اینکه طبق آمار یونسکو، حدود ۷۰ درصد معلمان در دنیا پس از کرونا برای اولین بار با آموزش مجازی آشنا شدند، تصریح کرد: آموزش و پرورش ایران به همت فرهیختگان و معلمان و مدیران خیمه آموزش را سرپا نگه داشتند.

وی با بیان اینکه برنامه شاد به عنوان یک مولود چند ماهه، بزرگترین عرصه ارائه خدمات آی تی در کشور است، ادامه داد: شبکه شاد مصداقی از تحقق دولت الکترونیک است. از ابتدای فعالیت این شبکه تاکنون حدود ۲۸ میلیارد پیام صرفاً آموزشی بین افراد از طریق این شبکه رد و بدل شده است.

حاجی میرزایی با بیان اینکه روزانه بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ ارتباط زنده در برنامه شاد برقرار می‌شود، اضافه کرد: بارزترین جلوه اقتصاد مقاومتی همین برنامه شاد است و ما این تهدید بزرگ جهانی را به یک فرصت بزرگ برای نظام تعلیم و تربیت تبدیل کردیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه طرح آجر به آجر با هدف سهیم کردن مردم در مدرسه سازی اجرا می‌شود، اظهار کرد: گیلان یکی از استان‌هایی است که بیشترین همکاری را در این زمینه دارد.

وی با اشاره به اجرای طرح «کوچ»، افزود: در قالب اجرای این طرح توده بدنی ۱۳ میلیون دانش آموز اندازه گیری شده و به آنها خدمات مشاوره‌ای ارائه و هدفگذاری کردیم تا سه واحد درصد وزن دانش آموزان را متعادل کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.