بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت
کد تخفیف ۳۰ درصدی ۹۰۰ در ۵۰

افزایش بیش از ۷ برابری اعتبارات مدرسه‌ سازی / سخنان محسن حاجی میرزایی

افزایش بیش از ۷ برابری اعتبارات مدرسه‌ سازی - خبریفا

افزایش بیش از ۷ برابری اعتبارات مدرسه‌ سازی

به گزارش خبریفا به نقل از مهر افزایش بیش از ۷ برابری اعتبارات مدرسه‌ سازی، محسن حاجی میرزایی در حاشیه آئین افتتاح ۱۰۰ مدرسه سبز بنیاد برکت و انعقاد تفاهم‌نامه احداث ۱۵۰۰ واحد آموزشی با بنیاد برکت و در جمع خبرنگاران اظهار کرد:

تلاش‌های وزارت آموزش‌ و پرورش برای تأمین فضای آموزشی باهمت خیرین تقویت می‌شود. بر اساس مصوبه هیئت دولت و مقررات موجود اگر خیران در ساخت مکان‌های آموزشی در روستاها ۳۰ درصد و در سایر مناطق هم ۵۰ درصد منابع را تأمین کنند، باقی‌مانده منابع مورد نیاز را دولت تأمین خواهد کرد.

وی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه، ۱۰۰۰ واحد آموزشی از سوی آموزش‌وپرورش و بنیاد برکت ساخته شود و امیدوارم این تفاهم‌نامه سرآغازی برای توسعه فرصت‌های آموزشی در مناطق محروم باشد. همچنین ۵۰۰ مدرسه دیگر در مناطق محروم و هم در مناطق شهری به‌صورت مشارکتی ساخته می‌شود که ۵۰ درصد منابع آن از طریق آموزش‌وپرورش و ۵۰ درصد دیگر از سوی بنیاد برکت تأمین می‌شود.

پاسخ به سوال کمبود فضای مجازی:

حاجی میرزایی در پاسخ به سؤالی در خصوص کمبود فضای آموزشی گفت: ۲۰ درصد مدارس به دلیل قدمت زیاد، نیازمند بازسازی و یا مقاوم‌سازی هستند. مهاجرت و جابجایی جمعیت هم باعث شده تا برخی مدارس خالی از دانش‌آموز شوند اما در محدوده شهرهای بزرگ با تراکم جمعیت دانش‌آموزی مواجه بوده و نیازمند احداث فضاهای آموزشی جدید هستیم.

وی ادامه داد: برای رفع این مشکل به‌طور روزانه ۲۹ کلاس درس در کشور ساخته‌شده است و اعتبارات نوسازی مدارس در ۸ سال گذشته بیش از ۷ برابر افزایش داشته و اعتبارات خیرین نیز به حدود ۲,۵۰۰ میلیارد تومان در سال رسیده است.

وزیر آموزش‌وپرورش در پایان گفت: ۳۰ درصد مدارس در سال ۹۵ نیازمند بازسازی بود که با تلاش‌های صورت گرفته در طول این سال‌ها این رقم درحال به ۲۰ درصد کاهش‌یافته است.

بازدیدها: ۱

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.