بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

انیمیشن خورشید کاشی زیبا ارژنگ ، خورشید آسمان در پانزدهمین جشنواره جهانی فیلم فروزن

انیمیشن خورشید کاشی - خبریفا

انیمیشن خورشید کاشی زیبا ارژنگ

انیمیشن خورشید کاشی زیبا ارژنگ ، خورشید آسمان در پانزدهمین جشنواره جهانی فیلم فروزن سان فرانسیسکوSFFFF رقابت می کند
به گزارش خبریفا انیمیشن خورشید آسمان ، خورشید کاشی ساخته زیبا ارژنگ به پانزدهمین جشنواره جهانی فیلم فروزن سان فرانسیسکوSFFFF راه یافت

انیمیشن خورشید آسمان ، خورشید کاشی تنها نماینده ایران در بخش انیمیشن این جشنواره است

این انیمیشن داستان مردمی را روایت می‌کند که روی یک دیوار کاشی‌کاری شده زندگی می‌کنند و درگیر جنگی ناخواسته شده‌اند.

آن‌ها براثر شدت انفجار و بمباران خورشید آسمانشان را از دست داده‌اند و شهر و روزگارشان تاریک و سیاه شده است. آن‌ها درمی‌یابند با همدلی و همکاری هم می‌توانند خورشید جدیدی برای آسمان شهرشان بسازند و به خرد جمعی که نور و روشنایی است برسند.

انیمیشن خورشید آسمان، خورشید کاشی اثری بدون دیالوگ است که کارگردانش از نقوش اصیل کاشی‌کاری ایرانی بهره گرفته و این اثر را با تکنیک دوبُعدی و به‌ صورت دستی و سنتی روی کاغذ با ترکیب تکنیک دیجیتال تولید کرده است.

جشنواره بین‌المللی فروزن سان‌فرانسیسکو (SFFFF) نهادی غیرانتفاعی است که در سال ۱۳۸۵ اغاز به کرد و هدف آن ایجاد فضایی خاصه‌ آثار  فیلمسازان مستقل، فیلمسازانی  که در آثار خود به مسائل اخلاقی می‌پردازند، جوانان و هنرمندان مناطق محروم است تا گرد هم آیند و آثار خود را برای انبوهی از مخاطبان سینما به نمایش بگذارند.

جشنواره بین‌المللی فروزن سانفرانسیسکو هر سال در تابستان خود را در قلب علاقه‌مندان سینما در منطقه‌ میسیون در سانفرانسیسکو جا می‌کند و به نمایش آثار فیلمسازان و انیمیشن از سراسر جهان می پردازد.

پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فروزن سان فرانسیسکو «San Francisco Frozen Film Festival» در این دوره به علت پاندمی کرونا از   (۱۸-۱۴ جولای) به صورت مجازی برگزار می‌شود.

راه یافتن به جشنواره های دیگر

این انیمیشن پیش از این موفق به دریافت جایزه بهترین انیمیشن دهمین جشنواره Tracce cinematografiche film fest ایتالیا شده و در سی و پنجمین جشنواره واشنگتن دی سی امریکا، سی و هفتمین جشنواره کارتون کلاب ایتالیا، بیست و چهارمین جشنواره جهانی فیلم SIFF امریکا، بیستمین جشنواره انیمه آرته برزیل، شانزدهمین جشنواره جهانی آنیمه فست آتن، پانزدهمین جشنواره فیلم ریور ایتالیا، چهاردهمین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان بنگلادش، نهمین جشنواره هنرهای زیبا امریکا و در ششمین جشنواره انیمیشن فلوریدا و مسابقه دوازدهمین دوره جشنواره فیلم های کردی لندن حضور داشته است .

این خبر توسط شهروند خبرنگار ارسال شده و صحت آن توسط پایگاه خبری خبریفا رد یا تائید نمی شود

جهت ارسال خبر از طریق لینک زیر اقدام نمایید

 

بازدیدها: ۴

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.