بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

درخشش هوشنگ درویش پور با قصه دلها در برزیل / کسب جایزه فیلم سینمایی قصه پرواز

درخشش هوشنگ درویش پور با قصه دلها در برزیل

درخشش هوشنگ درویش پور با قصه دلها در برزیل

 

درخشش هوشنگ درویش پور با قصه دلها در برزیل به گزارش خبریفا فیلم سینمایی «قصه پرواز» به نویسندگی؛ کارگردانی و تهیه‌کنندگی هوشنگ درویش‌پور؛ در پنجمین حضور بین المللی خود در چهار بخش نامزد بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر نقش اول مرد(هوشنگ درویش پور) در جشنواره فیلم‌های مستقل برزیل شد.

این جشنواره که در تاریخ ۲۱ اکتبر در ریو دوژانیرو برگزار شد، برنده ۲ جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

فیلم سینمایی “قصه پرواز” پیش از این در جشنواره‌های کودک و نوجوان اصفهان و جشنواره سبز ایران و جشنواره نوبل و جشنواره گفتگو هند نیز منتخب شده و جایزه بهترین فیلم بین الملل از جشنواره موسوتالکیاس هند را از آن خود کرده بود.

هوشنگ درویش پور، اصغر کهن قنبریان، مجید پتکی، امیر حامد، محمدرضا رجبی، رامتین شایان، فرامرز پورمهدی، نوید کوچکپور، محمدرضا مناسبی، مهدی مسافر، مهدی غلامی، امید غلامی، محمدرضا غلامی، زمرد اخوان، الناز ابروش، ستاره بابایی، حسین رضازاده، آرمان صفاری، امیرحسین برقی، محمدمهدی حق پرست، آریان مصری، محمد قاسمی، شهروز پورصیادی، رضا توشه، رضا حق جو و مصطفی علی نژاد. در این فیلم ایفای نقش کرده اند.

بیوگرافی هوشنگ درویش پور

بیوگرافی هوشنگ درویش پور - خبریفا

هوشنگ درویش‌پور (متولد ۱۳۳۴، بندر کیاشهر)، کارگردان ایرانی است. وی فعالیت هنری خود را با تئاتر و ساخت فیلم‌های کوتاه آغاز کرد و نخستین فیلم بلند خود را با نام «بخاطر مادرم» با مشارکت آموزش و پرورش ساخت. او دریکی از فیلم‌های بلندش قصه دلها بازیگر جدیدی مثل لیلا اوتادی را به سینمای ایران معرفی کرد.

گزارش: امید رقابتی

 

این خبر توسط شهروند خبرنگار ارسال شده و صحت آن توسط پایگاه خبری خبریفا رد یا تائید نمی شود

جهت ارسال خبر از طریق لینک زیر اقدام نمایید

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.