بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

نمایش عبارت From Meta در واتساپ / آیا واتساپ را شخص دیگری خریداری کرده است؟

نمایش عبارت From Meta در واتساپ

نمایش عبارت From Meta در واتساپ

نمایش عبارت From Meta در واتساپ ممکن است برای شما سوال باشد که کلمه فرام متا در صفحه ورود واتساپ چه معنی دارد چرا به جای عبارت WhatsApp from Facebook از عبارت WhatsApp from Meta استفاده شده است. آیا واتساپ را شخص دیگری خریداری کرده است؟ یا واتساپ واگذار شده است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خیر واتساپ واگذار نشده است بلکه اسم فیس بوک به متا تغییر یافته است.

چند روز پیش فیسبوک اعلام کرد که نام تجاری خود را به متا (Meta) تغییر داده است تا این اسم جدید بتواند حوزه کاری آن را بیشتر مشخص کند. اکنون، این شرکت در حال انعکاس تغییر در اپلیکیشن‌های زیر مجموعه خود است.

به‌گزارش ۹to5mac، در نسخه بتا ۲.۲۱.۲۲۰.۱۴ واتساپ، وقتی نرم افزار را باز می‌کنید، دیگر خبری از «WhatsApp from Facebook» نیست و به‌جای آن اکنون «WhatsApp from Meta» نمایش داده می‌شود. حدود یک سال پیش، واتساپ «from Facebook» را هنگام بازشدن اپلیکیشن خود نشان می‌داد و اکنون این عبارت تغییر کرده است تا نشان‌ دهنده اهداف جدید این شرکت برای توسعه متاورس باشد. همچنین، این خبرگزاری گفت واتساپ عبارت WhatsApp from Facebook را از پایین بخش تنظیمات نیز حذف کرده است.

توضیحات مارک زاکربرگ در کنفرانس

مارک زاکربرگ تغییرات جدید شرکت خود را همراه با اهدافش برای آینده متاورس در کنفرانسی مجازی توضیح داد و گفت:

امیدوارم به‌ مرور زمان به‌ عنوان یک شرکت متاورس دیده شویم و قصد دارم کار و هویت خود را با آنچه در حال ساخت آن هستیم، تطبیق دهم. اکنون به‌عنوان دو بخش مختلف به کسب‌و‌کار خود نگاه می‌کنیم و گزارش می دهیم: یکی برای خانواده اپ‌لیکیشن های خود و دیگری برای تلاشی که در پلتفرم‌های آینده انجام می‌شود و به‌ عنوان بخشی از پروژه زمان آن فرارسیده است که برندی جدید اتخاذ کنیم تا همه کارهایمان را دربر گیرد و منعکس کنیم چه کسی هستیم و قصد ساخت چه چیزی را داریم.

در به‌روزرسانی مذکور قابلیت جدیدی هم به نام بتا به واتساپ اضافه می‌شود. براساس اطلاعات به‌دست‌آمده، این بتا قابلیت رتبه‌بندی پیام‌های دریافتی از حساب‌های تجاری را نیز به‌همراه دارد. گفته می‌شود واتساپ این ویژگی را برای کمک به کسب‌ و کارها در بهبود پیام‌های ارسالی خود به مشتریان توسعه داده است.

این بدان‌ معنی است که آن‌ها می‌توانند بازخورد کلی درباره پیام‌های رتبه‌بندی‌ شده را ببینند؛ اما نمی‌توانند متوجه شوند چه کسی به آن‌ها امتیاز داده است. همچنین واتساپ برای اینکه امنیت این پیام‌ها حفظ شود، آن‌ها را با تکنیک اند-تو-اند رمزگذاری کرده است.

دیدگاه شما کاربران درباره این تغییرات چیست؟

آیا فکر می‌کنید تغییر نام فیسبوک به متا باعث می‌شود دید متفاوتی به این شرکت داشته باشید؟

 

دانلود فایل PDF مطلب:

دانلود فایل pdf مقاله

بازدیدها: ۴۴۲

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.