بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

روشهای تقویت مهارت های ۴ گانه زبان با تاکید بر لیسنینگ

روشهای تقویت مهارت های 4 گانه زبان با تاکید بر لیسنینگ مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی شامل خواندن، شنیدن، گفتن و نوشتن می‌شود که برای سنجش سطح دانش زبانی فرد، مورد آزمون قرار می‌گیرند. اغلب ا...

روشهای تقویت مهارت های ۴ گانه زبان با تاکید بر لیسنینگ

روشهای تقویت مهارت های 4 گانه زبان با تاکید بر لیسنینگ

روشهای تقویت مهارت های ۴ گانه زبان با تاکید بر لیسنینگ مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی شامل خواندن، شنیدن، گفتن و نوشتن می‌شود که برای سنجش سطح دانش زبانی فرد، مورد آزمون قرار می‌گیرند. اغلب افراد گمان می‌کنند که برای یادگیری زبان و یا تقویت مهارت‌های خود باید هزینه‌های زیادی را پرداخت کرده و یا در بهترین کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی شرکت کنند. در این مطلب می‌خواهیم این پیشفرض عمومی را زیر سوال برده و روش‌هایی را معرفی کنیم که شما بتوانید با کمترین هزینه و در خانه به تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی خود بپردازید.

یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که مستقیما روی کیفیت برفراری ارتباط با سایر اشخاص به زبان دیگر اثر می‌گذارد، مهارت لیسنینگ است. اگر شما نتوانید درست و کامل بشنوید مسلما نمیتونین پاسخ درستی به سوال مطرح شده بدهید و در نهایت ارتباط یا یک طرفه خواهد بود و یا قطع خواهد شد و یا ممکن است منجر به سوء برداشت و یا سوء تفاهم شود.

حتما شما هم شنیدید که برای تقویت مهارت لیسنینگ باید به طور مداوم گوش کنید و خود را در معرض لهجه‌های متفاوت قرار دهید. از منابع زبان اصلی تقویت لیسنینگ مثل فیلم‌ها و کارتون‌های زبان اصلی استفاده کنید و برای تقویت گام به گام این مهارت از سطح مبتدی تا پیشرفته از کتاب‌های تقویت لیسنینگ که به همین منظور طراحی و نوشته شده اند، استفاده نمایید. در ادامه این مطلب، نکات کلیدی تقویت لیسنینگ را مرور خواهیم کرد. هم در آموزشگاههای آیلتس و هم آموزشگاههای زبان این موارد را به شما آموزش می دهند.

نکات کلیدی تقویت لیسنینگ

  • یادگیری زبان از یک معادله ساده پیروی می‌کند و آن عبارت است از:

علاقه + انگیزه + تلاش و ممارست = موفقیت در یادگیری!

پس تمرین listening را به طور منظم و متمرکز انجام دهید. در انجام این کار پیگیر باشید و امیدتان را براحتی از دست ندهید، دنبال هیچ راه میان‌بر و فرمول جادویی هم نباشید. نا امید نشوید. هیچ موفقیتی یک شبه اتفاق نمی‌افتد. این نکته را به یاد داشته باشید که گوش شما باید به لهجه‌های متفاوت و سرعت‌های متفاوت حرف زدن عادت کند. پس صبور باشید و به گوش دادن ادامه دهید.

  • ممارست و پشتکار داشته باشید، هر روز به مقدار کم اما منظم تمرین کنید. این روش موثرترین راه برای حفظ انگیزه است. اگر هر روز فقط ۱۵ دقیقه گوش کنید صدها بار بهتر از این است که بخواهید هر دو هفته یکبار ۴ ساعت تمرین کنید.
  • کلیه عوامل حواس پرت کن و محرک‌های صوتی و بصری اضافه را حذف کنید. مثل ایمیل، فیس بوک، تلگرام، اسکایپ، تلفن و ….درب اتاقتان را ببندید و از اعضای خانواده خود بخواهید که حداقل به مدت ۱۵ دقیقه مزاحم‌تان نشوند.

یکی از رایج‌ترین روش‌های تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی تماشای فیلم و سریال است. در واقع شما می‌توانید از طریق تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها توانایی درک مطلب خود را افزایش داده و جهان انگلیسی زبان را به نحو عمیق‌تری درک کنید. حتما در اطراف خود مشاهده کرده‌اید که افرادی که مدت زمان طولانی را به تماشای فیلم و سریال انگلیسی زبان می‌گذرانند، تسلط بهتری در این زبان پیدا می‌کنند. با این حال بهتر است بدانید که تماشای فیلم و سریال به منظور یادگیری زبان انگلیسی تفاوت عمده‌ای با حالت عادی دارد. در حالت عادی شما فهمی کلی از زبان مقصد پیدا می‌کنید، در حالیکه با به کارگیری چندین تکنیک ساده می‌توانید به طور ویژه مهارت شنیداری خود را تقویت کنید.

 

این خبر توسط شهروند خبرنگار ارسال شده و صحت آن توسط پایگاه خبری خبریفا رد یا تائید نمی شود

جهت ارسال خبر از طریق لینک زیر اقدام نمایید

 

بازدیدها: ۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.