بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

پیگیری جذب فرزندان شاهد و ایثارگر در هیأت علمی دانشگاه‌ها

مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری نشست مشترک با رئیس مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم و پیگیری جذب فرزندان شاهد و ایثارگر در هیأت علمی دانشگاه‌ها خبر داد.

پیگیری جذب فرزندان شاهد و ایثارگر در هیأت علمی دانشگاه‌ها

پیگیری جذب فرزندان شاهد و ایثارگر در هیأت علمی دانشگاه‌ها

پیگیری جذب فرزندان شاهد و ایثارگر در هیأت علمی دانشگاه‌ها به گزارش خبریفا به نقل از ایثار، محمدعلی فقیه مدیرکل آموزش بنیاد در دیدار با خلج امیرحسینی رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی ضمن تبریک انتصاب رئیس این مرکز با اشاره به ضرورت توجه جدی به امور آموزشی و فرهنگی دانش‌آموختگان شاهد و ایثارگر گفت: فرزندان شهدا و ایثارگران نور چشم حضرت امام‌خمینی (ره) و مقام معظم رهبری هستند و رسیدگی به وضعیت علمی و فرهنگی این عزیزان یک تکلیف است.

وی در ادامه افزود: برگزاری نشست مشترک بنیاد با مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم به منظور پیگیری و اجرایی شدن مصوبات هیأت عالی جذب برای تسهیل در امر جذب هیأت علمی مشمولین بند «ز» ماده ۴۴ برنامه پنجم توسعه، بند (پ) ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه و ماده ۷۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران بوده است.

مدیرکل آموزش بنیاد افزود: هرچند هیأت اجرایی استان‌ها و دانشگاه‌ها نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در جذب متقاضیان دارند ولی تشکیل این جلسات با رویکرد تعامل و همدلی این امکان را می‌دهد تا ضمن شناخت روش‌های استعدادیابی و جذب متقاضیان شاهد و ایثارگر واجد شرایط در هر فراخوان گام‌ها و مصوبات بسیار مهمی در روند میزان تحقق کیفی و کمی اهداف طرح شاهد برداشته شود.

فقیه در ادامه اظهار داشت: به غیر از قوانین فوق می‌توان به اساسنامه طرح شاهد مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی که دلالت بر «اولویت دادن به دانش‌آموختگان جامعه هدف طرح شاهد در تأمین هیأت علمی و کادر اداری» دارد اشاره کرد.

خلج امیرحسینی رئیس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم نیز در این جلسه گفت: هدف این مرکز همکاری و هم‌افزایی بیشتر با بنیاد است و این مرکز در راستای قوانین حمایتی برای ایثارگران علی‌الخصوص بند «ب» ماده ۷۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران بند «ز» ماده ۴۴ برنامه پنجم توسعه و بند (پ) ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه آمادگی لازم را برای همکاری و جذب متقاضیان شاهد و ایثارگر در هیأت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دارد تا ان شاءالله اهداف عالی انقلاب اسلامی نیز در دانشگاه‌ها میسّر شود.

بازدیدها: ۵۱۳

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.