بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

افزایش ۲۰۰ میلیون ریالی میزان شارژ حکمت کارت ایثارگران از اسفند ۱۴۰۰

سرپرست اداره‌کل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران برخی امتیازات و تخفیفات حکمت کارت ایثارگران در سال 1401 را تشریح کرد.

افزایش 200 میلیون ریالی میزان شارژ حکمت کارت ایثارگران از اسفند 1400

افزایش ۲۰۰ میلیون ریالی میزان شارژ حکمت کارت ایثارگران از اسفند ۱۴۰۰

افزایش ۲۰۰ میلیون ریالی میزان شارژ حکمت کارت ایثارگران از اسفند ۱۴۰۰ به گزارش خبریفا به نقل از ایثار، جعفر واحدی با اشاره به تحویل حکمت کارت به ایثارگران عزیز گفت: با توجه به توافقات صورت گرفته از یکم اسفند ماه ۱۴۰۰ ضمن افزایش میزان شارژ حکمت کارت از مبلغ حداکثر ۱۰۰ میلیون ریال به حداکثر ۳۰۰ میلیون ریال، میزان اقساط خرید کالا نیز از ۱۰ ماه به ۲۰ ماه افزایش یافته است.

وی در رابطه با تخفیفات و امتیازاتی که برای ایثارگران در نظر گرفته شده است، افزود: از اردیبهشت سال ۱۴۰۰ سازمان اتکا با اعمال تخفیف ۷۵ هزار تومانی در هر ماه بر روی اجناس خریداری شده برای ایثارگران همانند کارکنان نیروهای مسلح موافقت کرد که این موضوع در حال اجرا است.

واحدی با بیان اینکه محدوده میزان شارژ حکمت کارت ایثارگران ۲۰ برابر ۲۵ درصد خالص دریافتی حقوق دی ماه ۱۴۰۰ است، عنوان کرد: استفاده از این کارت به دو صورت است؛ خرید اعتباری که میزان آن یک بیستم میزان مبلغ شارژ شده است که پس از خرید، مبلغ خرید در ماه بعد از حقوق ایثارگر کسر می‌شود و خرید اقساطی که خرید کالاهایی که اقساط آن تا ۲۰ ماه است به میزان مبلغ شارژ شده که این مبلغ پس از خرید به صورت اقساط ماهیانه از حقوق ایثارگر کسر می‌شود.

سرپرست اداره کل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: خرید ایثارگران توسط حکمت کارت کاملا اختیاری بوده و در صورت عدم استفاده از آن هیچ گونه کسوراتی تحت عنوان بیمه حکمت کارت از حقوق ایثارگران عزیز کسر نمی‌شود و در صورت استفاده متناسب با میزان خرید مبلغی بعنوان بیمه عمر مانده بدهکار از حقوق ایثارگر کسر می‌شود تا در صورت بروز فوت، مابقی بدهی ایثارگر از طریق بیمه به سازمان اتکا پرداخت شود.

وی افزود: مراکز مورد استفاده از حکمت کارت تمام فروشگاههای اتکا سراسر کشور و تمام مراکز طرف قرارداد با سازمان اتکا است که از طریق سایت اتکا می‌توان نسبت به شناسایی این مراکز خرید اقدام کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اسامی ایثارگران واجد شرایط حقوق بگیر و همسران جانبازان متوفی حقوق بگیر که تاکنون حکمت کارت برایشان صادر نشده است برای چاپ به سازمان اتکا ارسال می‌شود که به محض صدور تحویل دفاتر بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌ها خواهد شد.

بازدیدها: ۴۰۸

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.