بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

جشنواره سرخ‌نگاران برگزیدگانش را شناخت / جشنواره در بخش شعر بزرگسال

مراسم اختتامیه دومین جشنواره بین‌المللی کتاب حوزه ایثار و شهادت روز دوشنبه 9 اسفند با عنوان «سرخ‌نگاران» با معرفی برگزیدگان در تالار وحدت به کار خود پایان داد.

جشنواره سرخ‌نگاران برگزیدگانش را شناخت

جشنواره سرخ‌نگاران برگزیدگانش را شناخت

جشنواره سرخ‌نگاران برگزیدگانش را شناخت به گزارش خبری فا به نقل از ایثار، در این مراسم از برگزیدگان آثار در بخش داستان کودک، شعر کودک و نوجوان، شعر بزرگسال، طراحی و گرافیک (جلد)، طراحی و گرافیک (تصویرگری)، گروه مستندات (خاطرات)، گروه مستندات (زندگی‌نامه)، گروه مستندات (یادداشت)، رمان و داستان، داستان کوتاه، پژوهش و ترجمه تجلیل شد.

بر این اساس دومین جشنواره بین‌المللی سرخ‌نگاران در بخش «داستان کودک» از سندی مؤمنی نویسنده کتاب «بهمن ۶۵» و در بخش «شعر کودک و نوجوان» از سمیه یاوری نویسنده کتاب «شبیه شاپرک‌ها» و زهرا میریان کرمی نویسنده کتاب «کوچ پرستو» به عنوان آثار شایسته تقدیر تجلیل شد.

داوران جشنواره سرخ‌نگاران در بخش «شعر بزرگسال»، «ماه آن سوی پنجره‌ها» نوشته رضا نیکوکار را به عنوان اثر برگزیده انتخاب کردند و «سیم آخر» نوشته جمشید عباسی را شایسته تقدیر دانستند.

همچنین داوران جشنواره در بخش طراحی و گرافیک (طراحی جلد)، «پاییز پنجاه سالگی»، «را خانه‌ام را بلدم»، «سه نیمه سیب» نوشته سید هادی قادری به عنوان اثر برگزیده و «ماه پروین» نوشته حمید اقدسی یزدلی را به عنوان اثر تقدیری انتخاب کردند.

در بخش طراحی گرافیک (تصویرگری)، از مجید صابری نژاد نویسنده کتاب «آب و زنجیر و میدان انقلاب» به عنوان اثر برگزیده و از سحر فرهاد روش نویسنده کتاب «دست‌های سبز لاله» به عنوان اثر تقدیری یاد کردند.

در بخش گروه مستندات (خاطره)، از کتاب «باز تخچیر» نوشته موسی غیور و کتاب «پسرهای ننه عبدالله» نوشته سعید علامیان به عنوان اثر برگزیده و کتاب «قرارگاه سری نصرت» نوشته عباس هواشمی و کتاب «متهم دادگاه old bailey» نوشته مرتضی قاضی به عنوان اثر برگزیده این جشنواره انتخاب شد و در گروه مستندات (زندگی‌نامه)، از کتاب «ماجرای عجیب یک جشن تولد» نوشته جواد کلاته عربی به عنوان اثر شایسته تقدیر و از کتاب «خاتون و قوماندان» نوشته مریم قربان‌زاده به عنوان اثر برگزیده تجلیل شد.

همچنین «ردپای مه» نوشته میرعمادالدین فیاضی اثر برگزیده این جشنواره در بخش مستندات (یادداشت) بود.

مسئولین این جشنواره در بخش رمان و داستان از کتاب «کتیبه ژنرال» نوشته اکبر صحرایی و «مادر سلیمان» نوشته روح‌الله شریفی به عنوان برگزیده و از کتاب «شهسوار» نوشته مهرداد بهزادی به عنوان اثر شایسته تقدیر تجلیل کردند.

همچنین در بخش پژوهش کتاب‌های «کوهستان آتش» نوشته گلعلی بابایی و «دست‌های خالی پاهای خونین» نوشته اسداله احمدی به عنوان آثار شایسته تقدیر منتخب این جشنواره بودند و کتاب‌ «پانصد صندلی خالی» ترجمه رقیه کریمی و کتاب‌ «بهار» نوشته سیدرضا قزوینی غرابی در بخش ترجمه شایسته تقدیر در این جشنواره بودند.

در پایان این مراسم دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از گروه جهادی کوی شیرین، گروه فعال فرهنگی در حوزه ایثار و شهادت که کتاب‌های نشر شاهد را در مناطق محروم توزیع کردند و خانواده خبرنگار ایثارگر «مرحومه ملک‌ناز نجفی» که اعضاء پیکرش پس از مرگ مغزی به بیماران نیازمند اهدا شد تجلیل کرد.

بازدیدها: ۸۱

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.