بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

حدود ۱۱درصد کتاب در حوزه ایثار و شهادت توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران

سرپرست معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: طبق آمار ۲۲ هزار عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس در کشور تولید شده است که حدود ۱۱ درصد آن متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

حدود 11درصد کتاب در حوزه ایثار و شهادت توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران

حدود ۱۱درصد کتاب در حوزه ایثار و شهادت توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران

حدود ۱۱درصد کتاب در حوزه ایثار و شهادت به گزارش خبریفا به نقل از ایثار، محمدعلی فقیه دوشنبه ۹ اسفند در مراسم اختتامیه دومین جشنواره بین‌المللی کتاب حوزه ایثار و شهادت با عنوان «سرخ‌نگاران» که در تالار وحدت و به صورت ویدئو‌کنفرانس همزمان در سراسر کشور برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری همواره بر اهمیت کتاب و اینکه هیچ چیز نمی‌تواند جای کتاب را پر کند تأکید داشته‌اند و خود ایشان همواره به مطالعه می‌پردازند.

وی با تأکید بر اهمیت ترجمه و ترجمه معکوس کتاب گفت: مقام معظم رهبری همواره به ترجمه کتاب نیز توجه فراوانی داشته‌اند. بنیاد شهید و امور ایثارگران به فرمان مقام معظم رهبری لبیک گفته است و در دو مرحله ۵۰ و ۷۰ عنوان کتاب ترجمه شده است. باید به جهاد تبیین که رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید داشتند توجه شود تا با تحریف ذهن جوان‌ها در فضای مجازی مواجه نشویم.

سرپرست معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ظرفیت‌های کتابخانه تخصصی بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر کتابخانه‌های تخصصی در حوزه دفاع مقدس برای ایجاد تولید محتوا برای نویسندگان گفت: کتابخانه بنیاد مرجع خوبی برای تولید محتوا است.

فقیه افزود: طبق آمار ۲۲ هزار عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس در کشور تولید شده است که حدود ۱۱ درصد آن متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران است. بخش مستندنگاری و مجله شاهد یاران که شهید محور و رویداد محور هستند اطلاعات ارزشمندی را تولید می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.