بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

دو مرحله ای شدن کنکور سراسری ۱۴۰۲ / برگزاری دو کنکور در آزمون

دو مرحله ای شدن کنکور سراسری ۱۴۰۲

دو مرحله ای شدن کنکور سراسری ۱۴۰۲

دو مرحله‌ای شدن کنکور از سال ۱۴۰۲ قطعی است، قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور را شرح داد که جزئیات کامل خبر در این مقاله به اطلاع داوطلبان عزیز کنکور ۱۴۰۲ می رسد:

کنکور دو مرحله ای تصویب شد!

کنکور دو مرحله ای چیست؟

کنکور دو مرحله ای به معنی برگزاری دو نوبت کنکور سراسری در سال است، هدف این طرح، عدالت و کاهش استرس داوطلبان کنکور سراسری است.

دو مرحله ای شدن کنکور سراسری ۱۴۰۲

دو مرحله‌ای شدن برگزاری کنکور از سال ۱۴۰۲ به صورت قطعی اجرایی خواهد شد!

  • ▫️هرگونه آئین نامه و کمبودی در مصوبه دو مرحله‌ای شدن کنکور از سال ۱۴۰۲ وجود دارد باید از سوی شورای سنجش و پذیرش اعلام شود تا شورای عالی انقلاب فرهنگی آن را بررسی کند چرا که نقش ما نوشتن ریز آئین نامه نیست.
  • ▫️شورای سنجش و پذیرش این اختیار را دارد که اگر مشکلی در زمینه دو مرحله‌ای شدن کنکور وجود داشته باشد برخی از آن را مصوب کند.
  • ▫️اگر هم ما در این زمینه وظیفه‌ای داشته باشیم بلافاصله برای اصلاح در دستور کار قرار خواهیم داد.
  • ▫️افراد نباید کاری کنند که دستگاه‌های اجرایی به سازمان بازرسی کل کشور ورود پیدا کنند؛ چرا که مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی لازم الاجراست.

مشاوره ثبت نام کنکور سراسری

در حال حاضر حدود ۱۷ درصد صندلی‌های دانشگاه‌ها بدون کنکور پر می‌شود و حدود ۱۳ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها نیازمند شرکت داوطلبان در کنکور دو مرحله‌ای است. طبق تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی، بررسی سایر بخش‌های سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی در جلسه بعد ادامه خواهد یافت. با وجود اینکه در ۴۲ سال اخیر از هر هشت نفر، یک نفر در دانشگاه‌های دولتی پذیرفته شده‌اند، داوطلبان به دلایل اقتصادی و کیفی ترجیح می‌دهند در رقابت سنگین کنکور سراسری شرکت کنند و رفتن به دوره‌های شهریه‌پرداز بدون آزمون بخش غیردولتی را در اولویت خود قرار ندهند.

بازدیدها: ۳۴۳

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.