بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

درخواست تعویق کنکور سراسری ۱۴۰۱ / کارزار درخواست تعویق کنکور

درخواست تعویق کنکور سراسری ۱۴۰۱

درخواست تعویق کنکور سراسری ۱۴۰۱

#تعویق_کنکور_سراسری_۱۴۰۱

درخواست تعویق کنکور سراسری ۱۴۰۱ جمعی از داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۱ با ثبت امضای الکترونیک در دو پلتفرم جمع آوری امضا، کارزار و فارس من، خواستار تعویق کنکور سراسری ۱۴۰۱ به زمان مناسب تر با توجه به فاصله بسیار کم بین امتحانات نهایی و کنکور و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در کنکور دکتری ۱۴۰۱ شدند.

آدرس کمپین های تشکیل شده :
کارزار :
https://www.karzar.net/39467

جهت ثبت امضای الکترونیک بر روی لینک بالا کلیک کنید.

متن نامه داوطلبان به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر رئیسی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای دکتر قالیباف
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
جناب آقای دکتر محسنی اژه ای
ریاست محترم قوه قضائیه

با سلام و تحیات وافره
ما جمع کثیری از داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۱ با توجه به ادله زیر تعویق در زمان برگزاری این کنکور را خواستاریم:

۱- پس از برگزاری کنکور دکتری ۱۴۰۱ تصاویر بسیاری توسط خبرگزاری‌های رسمی ایران و وبسایت‌های دانشگاه‌ های داخلی منتشر شد که متاسفانه حاکی از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کنکور دکتری ۱۴۰۱ بود؛ پس از آن دکتر رحیم نیا مدیرکل بازرسی وزارت بهداشت طی نامه شماره د/۴۴۹۴/۱۲۳ مورخ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ خواستار پیگیری جدی این موضوع از معاونت بهداشت این وزارتخانه شد. لذا با توجه به احتمال وقوع دوباره این فاجعه، عدم تضمین سلامت جان داوطلبان و ماده ۲۹۰ قانون مجازات اسلامی، خواستار تعویق کنکور سراسری ۱۴۰۱ در صورت وجود حتی یک شهر قرمز در کشور به زمان ایمن‌تر هستیم.

همه ما بر این باوریم که تحصیلات دانشگاهی امری واجب برای آینده‌سازان کشور بوده و کنکور تا حدی عادلانه‌ترین راه جوانان برای ساختن آینده‌شان است ولی سلامتی و جان انسان‌ها اهمیتی به مراتب بیشتر دارد.

۲- طبق مصاحبه منتشرشده از دکتر عمادی، سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در وبسایت خبرگزاری تابناک در تاریخ ۹ بهمن ۱۳۹۷ (کد خبر: ۸۷۳۹۳۷) فاصله یک‌ماهه بین امتحانات نهایی و کنکور برای دانش‌آموزان لازم است (تا داوطلبان بتوانند بعد از امتحانات نهایی پایه دوازدهم، دروس سال‌های دهم و یازدهم را مرور و جمع بندی کنند) ولی امسال این فاصله تنها حدود ده روز است!

۳- طبق مصاحبه منتشرشده از دکتر کبگانیان قائم مقام و دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در وبسایت رسمی این شورا در تاریخ ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ (کد خبر ۱۰۸۶۷) بین امتحانات نهایی و کنکور باید حداقل بیست روز فاصله باشد (تا داوطلبان بتوانند بعد از امتحانات نهایی پایه دوازدهم، دروس سال‌های دهم و یازدهم را مرور و جمع بندی کنند) ولی امسال این فاصله تنها حدود ده روز است!

 

این خبر توسط شهروند خبرنگار ارسال شده و صحت آن توسط پایگاه خبری خبریفا رد یا تائید نمی شود

جهت ارسال خبر از طریق لینک زیر اقدام نمایید

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.