بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

انیمیشن خورشید آسمان خورشید کاشی نامزد جایزه جشنـواره فیلم نیجریه شد

انیمیشن خورشید آسمان ، خورشید کاشی نامزد جایزه جشنـواره فیلم نیجریه شد

انیمیشن خورشید آسمان خورشید کاشی نامزد جایزه جشنـواره فیلم نیجریه شد

انیمیشن خورشید آسمان خورشید کاشی به کارگردانی زیبا ارژنگ در ادامه حضور در رویدادها و فستیوال‌های جهانی ، نامزد جایزه بهترین انیمیشن هفتمین جشنـواره RTF Realtime International Film Festival نیجریه شد.

جشنواره RTF یکى از جشنواره هاى مهم و معتبر قاره آفریقا به حساب مى آید که با هدف کشف آثار خلاق در سطح بین المللى و نمایش آنها با کلید واژه مفهوم «عدالت» در فیلم هاى سینمایى برگزار می‌شود.

این جشنواره سالانه ١٩ تا ٢٧ آگوست ۲۰۲۲ در کشور نیجریه برگزار شد.

انیمیشن خورشید کاشی، خورشید آسمان داستان مردمی را روایت می‌کند که روی یک دیوار کاشی‌کاری شده زندگی می‌کنند و درگیر جنگی ناخواسته شده‌اند. آن‌ها براثر شدت انفجار و بمباران خورشید آسمانشان را از دست داده‌اند و شهر و روزگارشان تاریک و سیاه شده است. آن‌ها درمی‌یابند با همدلی و همکاری هم می‌توانند خورشید جدیدی برای آسمان شهرشان بسازند و به خرد جمعی که نور و روشنایی است برسند. 

این انیمیشن پیش از این موفق به دریافت جایزه هئیت داواران بیست و هفتمین جشنواره جهانی گدای طلایی The Golden Beggar به عنوان بهترین انیمیشن برای کودکان و همچنین دریافت جایزه بهترین انیمیشن دهمین جشنواره ایتالیایی Tracce cinematografiche film fest ایتالیا شده و در سی و پنجمین جشنواره واشنگتن دی سی امریکا، سی و هفتمین جشنواره کارتون کلاب ایتالیا، بیست و چهارمین جشنواره جهانی فیلم سیاتل/ SIFF امریکا، بیستمین جشنواره انیمه آرته برزیل، شانزدهمین جشنواره جهانی آنیمه فست آتن، پانزدهمین جشنواره فیلم ریور ایتالیا، چهاردهمین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان بنگلادش، نهمین جشنواره هنرهای زیبا امریکا و در ششمین جشنواره انیمیشن فلوریدا و ششمین جشنواره زنان امریکا و … حضور داشته است.

این خبر توسط شهروند خبرنگار ارسال شده و صحت آن توسط پایگاه خبری خبریفا رد یا تائید نمی شود

جهت ارسال خبر از طریق لینک زیر اقدام نمایید

بازدیدها: ۱۵۸

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.