بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

کسر مابه التفاوت افزایش حقوق اعضای قرض‌الحسنه شاهد از حقوق آبان ماه

مدیر اعتبارات و تسهیلات صندوق قرض‌الحسنه شاهد از کسر مابه‌التفاوت افزایش حقوق سالیانه اعضای این صندوق از حقوق آبان ماه خبر داد و گفت: همه اعضا در ماده هفتم فرم تقاضای عضویت در صندوق به صورت داوطلبانه این اجازه را داده‌اند تا افزایش حقوق توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران کسر و به منظور افزایش حق پس‌اندازشان نزد صندوق کارسازی شود.

کسر مابه التفاوت افزایش حقوق اعضای قرض‌الحسنه شاهد از حقوق آبان ماه

کسر مابه التفاوت افزایش حقوق اعضای قرض‌الحسنه شاهد از حقوق آبان ماه

کسر مابه التفاوت افزایش حقوق اعضای قرض‌الحسنه شاهد از حقوق آبان ماه به گزارش خبری فا به نقل از ایثار، عبدالله عباسی با اشاره به عملیاتی شدن کسر مابه‌التفاوت افزایش حقوق سالیانه اعضای صندوق قرض‌الحسنه شاهد از محل حقوق پرداختی در آبان ماه تصریح کرد: بر اساس مصوبه هیئت مدیره، همه ساله به منظور تقویت منابع و افزایش پس‌انداز اعضا نزد صندوق، مابه‌التفاوت افزایش حقوق اعضا کسر و به حساب پس‌انداز ایشان منظور می‌شود.

وی افزود: با پیگیری‌های به عمل آمده و حمایت‌های ریاست عالی بنیاد، معاون توسعه مدیریت، معاون تعاون و امور اجتماعی و ذیحسابی بنیاد شهید و امور ایثارگران موضوع حذف صف انتظار دریافت وام در دستور کار قرار گرفت. اجرای این امر ضمن فراهم نمودن شرایط برای بهره‌مندی اعضا از سقف تسهیلات صندوق، موجب می‌شود تا شاهد به وجود آمدن صف انتظار در اعطای وام‌های پرداختی نباشیم. چرا که ایجاد صف در روند پرداخت وام ضمن کاهش اثربخشی تسهیلات، موجب نارضایتی اعضا نیز شده بود. 

عباسی با تأکید بر اینکه طی سه سال گذشته و به دلیل شرایط کرونایی و نیز حمایت از ایثارگران این اقدام صورت نگرفته اظهار کرد: با توجه به افزایش سقف تسهیلات به ۵۰۰ میلیون ریال شاهد به وجود آمدن دوره انتظار چند ماهه جهت دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه برای اعضا بودیم لذا با توجه به لزوم تأمین منابع و از بین رفتن این دوره انتظار، مابه‌التفاوت افزایش حقوق اعضاء از محل حقوق پرداختی آبان کسر و به حساب پس‌انداز ایشان منظور می‌شود.

وی ادامه داد: بی‌شک یکی از مهمترین وظایف این مجموعه صیانت از منابع و پس‌انداز اعضای خود است و هر یک از این عزیزان در صورت عدم تمایل به ادامه عضویت و بهره‌مندی از خدمات صندوق می‌توانند در صورت بدهکار نبودن با اعلام انصراف، مبلغ پس‌انداز خود را دریافت کنند.

 مدیر اعتبارات و تسهیلات صندوق قرض‌الحسنه شاهد تأکید کرد: همه اعضا با امضای فرم تقاضای عضویت در صندوق، در ماده هفتم به صورت داوطلبانه این وکالت و اختیار را به صندوق داده‌اند تا مابه‌التفاوت افزایش حقوق سالیانه توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران کسر و به منظور افزایش حق پس‌اندازشان نزد صندوق کارسازی شود.

عباسی در پایان خاطرنشان کرد: این مشارکت اعضا و تقویت منابع صندوق گامی مهم به سوی افزایش کمی و کیفی خدمات قابل ارائه توسط این صندوق خواهد بود تا ان‌شاءالله در آینده‌ای نزدیک موفق به اجرای طرح‌های ارائه شده به بانک مرکزی باشیم.  

گفتنی است با مجوز بانک مرکزی و افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال میزان تسهیلات پرداختی در صندوق قرض‌الحسنه شاهد در هفت ماه نخست امسال به ۲۱ هزار میلیارد ریال رسیده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل ۴۷ درصد رشد داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.