بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

مراسم سالگرد انتشار نشریه شاهد کودک با حضور فرزندان شهدای مدافع حرم

مراسم سالگرد انتشار نشریه شاهد کودک با حضور فرزندان شهدای مدافع حرم

مراسم سالگرد انتشار نشریه شاهد کودک با حضور فرزندان شهدای مدافع حرم

مراسم سالگرد انتشار نشریه شاهد کودک با حضور فرزندان شهدای مدافع حرم به گزارش خبری فا به نقل از ایثار، مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم گفت: باعث افتخار ماست که در این محفل نورانی و به مناسبت سالگرد انتشار نشریه شاهد کودک که با حضور یادگاران شهدای مدافع حرم مزین شده است، به عنوان خادم الشهدا به این عزیزان خدمت کنیم و امیدواریم بعد از این هم به عنوان یک رسانه در خدمت شما باشیم.

نریمانی با بیان اینکه افتخار داریم این مراسم را در یک مکان مقدس با عنوان موزه شهدا برگزار می‌کنیم، تاکید کرد: در اینجا اسناد شهدا به یادگار مانده و شما هم درکنار اسناد به جا مانده از پدرانتان جشن می‌گیرید، همه ما یاد و خاطره شهدا را که مردان بزرگ و حماسه‌آفرینی بودند گرامی می‌داریم و اعتقاد داریم پدران بزرگوار شما هم شاهد این برنامه شاد و مفرح هستند و از همین‌جا بر روح پرفتوح این شهیدان درود می‌فرستیم.

وی ادامه داد: انسان‌های ارزشمند و حماسه‌آفرینی همچون پدران شما که ولی‌نعمتان ما هستند، رفتند و جان‌فشانی کردند و سبب افتخار و غرور ملی ما شدند، امروز ما در سایه نعمت ایثارگری و ازخود گذشتگی آنها در این امنیت در کنار شما این جشن را برگزار کردیم. بنیاد شهید و امور ایثارگران به ۲۱ سال تولید محتوای فرهنگی برای کودکان افتخار می‌کند و به خود می‌بالد. تلاش می‌کنیم با استفاده از ابزارهایی که در اختیار داریم آرمان والای شهیدان را به نسل بعد منتقل کنیم.

مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به حدیثی از معصومین (ع) مبنی بر اینکه «هر وقت کسی به مقام رفیع شهادت می‌رسد، خداوند نماینده او در خانواده‌اش خواهد شد.»، یادآور شد: شهدای مدافع حرم برای اینکه دشمن وارد کشور نشود؛ جانشان را کف دست گرفتند و در آن سوی مرزها به نبرد با این اهریمن وحشی رفتند.

مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران خطاب به فرزندان شهدای مدافع حرم گفت: شما آینده‌سازان و مدیران فرهنگی آینده کشور هستید و بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان یک نهاد انقلابی افتخار خدمت به کودکان و نوجوانان را داشته و در این راستا تولید محتوا می‌کند که امیدواریم تداوم این کار با حمایت و دعای شما باشد.

در ادامه این مراسم حامد علامتی، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ضمن تبریک سالگرد ۲۱ سالگی نشریه شاهد کودک و نوجوان بر تداوم همکاری‌های این نهاد با بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد.

علامتی با بیان اینکه نشریات از اثرگذاری بالایی برخوردار هستند، افزود: همه ما با نشریاتی مانند «کیهان بچه‌ها»، «کیهان کودک» و «سروش کودکان» خاطره داریم و حداقل اینکه صفحات آن را ورق زده‌ایم. باید در زمینه تولید محتوای فرهنگی برای کودکان در حوزه ایثار و شهادت دقت و وسواس زیادی را به خرج داد.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه تولید نشریات مختلف روند خوبی را در پیش گرفته است و امیدوارم که این روند ادامه داشته باشد. ما نیز در رویکرد جدید مدیریتی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری را به طور ویژه مورد توجه قرار داده‌ایم.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یادآور شد: مقام معظم رهبری فرموده‌اند که کار برای کودک و نوجوان باید «با کیفیت»، «خلاقانه» و «با توزیع مناسب» باشد. به طور ویژه باید برای تربیت نویسندگان نوقلم کار کنیم و به این موضوع در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان توجه ویژه داریم.

علامتی ادامه داد: در دیداری که وزیر آموزش و پرورش با «آرتین سرایداران» که خانواده‌اش را در حادثه تروریستی شاه‌چراغ از دست داد، داشتند تعدادی دست‌نوشته و نقاشی از این کودک گرفتند و آن را به من سپردند. به‌زودی نقاشی‌ها و دست‌نوشته‌های او را در قالب دو کتاب منتشر خواهیم کرد.

در پایان این مراسم از «محمد‌طه آژند» فرزند شهید مدافع حرم «محمد آژند»، «فاطمه سلما ثامنی‌راد» فرزند شهید مدافع حرم «مهدی ثامنی‌راد»، «بشیر جعفرزاده» فرزند شهید مدافع حرم «حبیب‌الله جعفرزاده»، «سید محمد یاسا میردوستی» فرزند شهید مدافع حرم «سیدمحمدحسین میردوستی»، «علیرضا و النا نوچمنی» فرزندان شهید «حجت‌الله نوچمنی»، «زینب یزدانی» فرزند شهید مدافع حرم «علی یزدانی»، «خدیجه جبلی»، فرزند شهید مدافع حرم «محمدرضا جبلی»، «امیرعلی سرلک» فرزند شهید مدافع حرم «ابوالفضل سرلک»، «امیرحسن محمدخانی» فرزند شهید مدافع حرم «محمدحسین محمدخانی»، «ابوالفضل خرمی» فرزند شهید مدافع حرم «رضا خرمی»، «مهرسا سرابیان» فرزند شهید مدافع حرم «ابوالفضل سرابیان»، «سیده ندا و سید ابوالفضل موسوی» فرزندان شهید مدافع حرم «سیدخداداد موسوی»، «علی نیکزاد» فرزند شهید مدافع حرم «ابوالفضل نیکزاد»، «زینب ابراهیمی» فرزند شهید مدافع حرم «اسدالله ابراهیمی»، «محمد باقر شهریاری» فرزند شهید مدافع حرم «اکبر شهریاری» و «حمیدرضا زمانی» فرزند شهید مدافع حرم «امیررضا زمانی» تجلیل شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.