بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

توصیه‌های قاضی‌زاده هاشمی به کارکنان بنیاد در بوشهر

توصیه‌های قاضی‌زاده هاشمی به کارکنان بنیاد در بوشهر

توصیه‌های قاضی‌زاده هاشمی به کارکنان بنیاد در بوشهر معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شامگاه چهارشنبه ۲۳ آذرماه در سفر استانی به بوشهر در نشست شورای اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان، گفت: باید کاری کرد که مردم و دستگاه‌های دیگر در برنامه‌های مربوط به حوزه ایثار و شهادت مشارکت و حضور فعال داشته باشند.

توصیه‌های قاضی‌زاده هاشمی به کارکنان بنیاد در بوشهر
به گزارش خبری فا به نقل از ایثار، دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این نشست با اشاره به مشکلات تردد در استان بوشهر برای خدمت‌رسانی به خانواده ایثارگران، گفت: استان بوشهر چند صد کیلومتر مساحت دارد و این تردد در این استان را دشوار می‌کند. همان‌طور که اختیارات از ستاد مرکز به استان داده می‌شود، استان‌ها نیز باید این اختیارات را به شهرستان‌ها تفویض کنند تا مشکلات خانواده‌های ایثارگران مرتفع شود.
معاون رئیس جمهور خطاب به مدیران و کارکنان بنیاد گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران نهادی انقلابی و مقدس است. موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فرهنگ اهل بیت (ع) است و کارکرد شما در حوزه فرهنگی باید طوری باشد که برای امام حسین (ع) کار می‌کنید. اصل ثابت در بنیاد خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران است که نباید تبدیل به عادت شده و مشکلات و مسائل نادیده قرار گرفته شود. تأکید من این است که کارکنان بنیاد وظیفه خدمت‌رسانی محترمانه به جامعه ایثارگری را به عهده دارند حتی درخواست خارج از قانون نیز باید به صورت شفاف و روشن پاسخ داده شود.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: ارائه خدمات در بنیاد باید هوشمند شود. شاید افرادی امکان این را ندارند که از این خدمات هوشمند استفاده کنند که باید آنها را راهنمایی کنید. شاید افرادی از جامعه ایثارگران نیاز به گفت‌وگو داشته باشند که باید این کار با دقت انجام شود. تجربه در سفرهای استانی و آنالیز ما این است که ۸۰ درصد مطالبات جامعه هدف مطالبات قانونی است و ۲۰ درصد مطالبات خارج از قوانین مصوب است. برخی مطالبات نیز به دلیل عدم تأمین اعتبار اجرایی نشده اما قانونی است و باید به درستی پاسخ شفاف داده شود.
دکتر قاضی‌زاده هاشمی با تأکید بر اینکه ارتباطات با جامعه ایثارگری باید وسیع و دقیق‌ باشد، افزود: باید حس تازگی همواره در کارکنان بنیاد وجود داشته باشد. مشکل کمبود پست سازمانی و کمبود نیرو در بنیاد وجود دارد و ساختار بنیاد باید سبک و چابک شود.
معاون رئیس جمهور با اشاره به برنامه عملیاتی سال آینده بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: کارکنان بنیاد نقطه نظرات خود را با معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی در میان بگذارند و پیشنهادات و اقدامات ابتکاری را در اختیار همکاران دیگر قرار دهند. در حل مشکلات خانواده‌های ایثارگران تنها بنیاد مسئول نیست و دستگاه‌های دیگر نیز باید به وظایف خود عمل کنند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مردمی و سایر دستگاه‌ها برای توجه به گلزارهای مطهر شهدا گفت: باید کاری کرد که مردم و دستگاه‌های دیگر در برنامه فرهنگی مربوط به حوزه ایثار و شهادت حضور فعال داشته باشند و این هنر شما است. لباس ما لباس خدمت به ایثارگران است و تا زمانی که خانواده شهید و ایثارگری از خدماتی استفاده نکرده است نباید از آن خدمات استفاده کنید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.