بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

نخستین نشست هم‌اندیشی تدوین برنامه عملیاتی سازمان‌های تابعه بنیاد برگزار شد

نخستین نشست هم‌اندیشی تدوین برنامه عملیاتی سازمان‌های تابعه بنیاد برگزار شد

نخستین نشست هم‌اندیشی تدوین برنامه عملیاتی سازمان‌های تابعه بنیاد برگزار شد نخستین نشست هم‌اندیشی تدوین بودجه و برنامه عملیاتی سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و وابسته بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال ۱۴۰۲ روز چهارشنبه ۲۳ آذرماه به همت اداره‌کل حسابرسی و امور مجامع بنیاد در سالن شهید رسول‌زاده برگزار شد.

نخستین نشست هم‌اندیشی تدوین برنامه عملیاتی سازمان‌های تابعه بنیاد برگزار شد
به گزارش خبری فا به نقل از ایثار، محمدرضا پورحاج رضایی، مدیرکل حسابرسی و امور مجامع بنیاد شهید و امور ایثارگران در این نشست گفت: تاکنون سازمان‌های اقتصادی وابسته به بنیاد برنامه عملیاتی که به صورت متمرکز طراحی شود در اختیار نداشتند و هر سازمان برنامه و بودجه‌ای متناسب با وضعیت خود تنظیم کرده و گاهی متناسب با توانشان بودجه‌ای را به بنیاد ارسال می‌کردند.
مدیرکل حسابرسی و امور مجامع بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه با تأکید رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اجرای برنامه عملیاتی سال ۱۴۰۲ برای سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به بنیاد مصوب شده است، افزود: تمام سازمان‌ها متناسب با این برنامه عملیاتی که همه با یک تیپ واحد هستند، برنامه‌ای تنظیم می‌کنند و از طرفی هم بودجه‌ای که باید جهت یک سال به بنیاد اختصاص دهند تا بنیاد در مأموریت‌هایش آن بودجه را صرف کند، باید ابتدای سال مشخص کنند که هر سازمانی چه مبلغی از بودجه بنیاد برای خدمات‌رسانی به ایثارگران را تأمین خواهد کرد.
پورحاج رضایی ادامه داد: این بودجه مصوب در قالب برنامه عملیاتی تدوین شده و برای سال ۱۴۰۲ به صورت لحظه‌ای آن را دنبال خواهیم کرد که بودجه‌ای که مقرر شده تخصیص یابد، محقق شود. این برنامه به صورت ماهانه و لحظه‌ای رصد شده و نقاط ضعف و قوت شرکت‌ها شناسایی و در همان زمان به سازمان و شرکت اعلام می‌شود تا در مسیر تحقق بودجه گام بردارند.
وی با اشاره به مزایای تدوین برنامه عملیاتی در سازمان‌ها، گفت: تاکنون در ابتدای سال به هر سازمان اعلام می‌شد که باید مبلغی تأمین و تخصیص یابد و طبق این روال اقدام مهمی صورت نمی‌گرفت، اما با تدوین برنامه عملیاتی شرایط را در لحظه کنترل کرده و در صورتی که مبلغ مورد نظر تحقق نیابد باید دلایل اعلام شده و تذکرات لازم برای پرداخت به‌موقع داده خواهد شد.
مدیرکل حسابرسی و امور مجامع بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: از دی ماه به صورت مرتب تعامل با سازمان‌های تابعه و وابسته جهت تدوین برنامه عملیاتی، تدوین بودجه و همچنین تحقق برنامه و بودجه برگزار خواهد شد تا برنامه عملیاتی سال ۱۴۰۲ به صورت کامل اجرایی شود.
علی گودرزی، مدیرکل دفتر برنامه و بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از اجرای برنامه عملیاتی در سال آینده در سازمان‌ها و نهادهای وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امیدواریم نواقص را برطرف کرده و مشکلاتی که در سال ۱۴۰۱ وجود داشته رفع شود.
وی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره‌کل در سال ۱۴۰۱ و هدف‌گذاری که برای حوزه برنامه‌ریزی و بودجه انجام شد، گفت: ما تا حدودی توانستیم به مقاصدی که تعریف شده بود برسیم و با حضور دکتر قاضی‌زاده هاشمی در بنیاد شهید و امور ایثارگران سه موضوع در دستور کار دفتر برنامه‌ریزی و بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفت، ابتدا بحث تدوین برنامه عملیاتی، موضوع دوم شناسایی و احصای نیازهای اعتباری بنیاد برای اجرای قوانین و مقررات و موضوع سوم هم تدوین بودجه تفصیلی بنیاد شهید و امور ایثارگران به استناد مواد ۷ و ۱۳ قانون اساسنامه بنیاد بود که برای نخستین بار در سال ۱۴۰۱ این موضوع عملیاتی شد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.