بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

رئیس‌جمهور اوکراین عازم آمریکا شد

رئیس‌جمهور اوکراین عازم آمریکا شد

رئیس‌جمهور اوکراین عازم آمریکا شد شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان به نقل از منابع خود گزارش داد که رئیس‌جمهوری اوکراین در راه سفر به واشنگتن است و قرار است در کنگره سخنرانی داشته باشد و با جو بایدن ملاقات کند.

رئیس‌جمهور اوکراین عازم آمریکا شد

به گزارش خبری فا به نقل از ایسنا، به نقل از این شبکه خبری آمریکایی، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین امروز (چهارشنبه) با جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار خواهد داشت و قرار است یک سخنرانی برای اعضای دو مجلس کنگره آمریکا داشته باشد.

با این حال سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که این نهاد هیچگونه اطلاعی درباره احتمال بازدید این مقام اوکراینی از مقر سازمان ملل در نیویورک ندارد. استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: ما سؤالات زیادی در مورد دیدار احتمالی ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین از سازمان ملل دریافت کرده‌ایم. تا جایی که می‌دانیم، از چنین بازدیدی اطلاع نداریم.

پیش از این هم، پرتال خبری آکسیوس به نقل از منابع خود گزارش داده بود که زلنسکی در تاریخ ۲۱ دسامبر برای سخنرانی در جلسه مشترک کنگره آمریکا از پایتخت ایالات متحده بازدید خواهد کرد. انتظار می‌رود رئیس‌جمهوری اوکراین از قانون‌گذاران ایالات متحده برای کمک‌های نظامی این کشور به دولت کی‌یف که تاکنون میلیاردها دلار شده است، قدردانی کند و درخواست کمک مالی اضافی هم دارد. این اولین سفر زلنسکی به ایالات متحده از زمان آغاز جنگ اوکراین در ۲۴ فوریه خواهد بود.

براساس گزارش وب‌سایت دویچه وله، ملاقات زلنسکی با بایدن در کاخ سفید «به منظور اعلام یک بسته کمک نظامی جدید برای اوکراین است که شامل آتشبار پاتریوت پیشرفته برای کمک به دفاع مقابل حملات موشکی روسیه می‌شود.»

برنامه سفر رهبر اوکراین به پایتخت ایالات متحده مشخص نیست، اما گزارش شده است که پلیس کنگره ایالات متحده در حال افزایش تدابیر امنیتی در آستانه این سفر است. در عین حال، منابع آکسیوس تاکید کردند که «انجام این سفر به تدابیر امنیتی نیاز دارد.»

روز سه‌شنبه نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به همکاران خود، از همه اعضا خواست در جلسه شامگاه چهارشنبه حضور فیزیکی داشته باشند و افزود که این جلسه «تمرکز ویژه‌ای بر دموکراسی» خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.