بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران همچنان پناهگاه مردم بمانند

خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران همچنان پناهگاه مردم بمانند

خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران همچنان پناهگاه مردم بمانند نشست هیئت اندیشه‌ورز ایثارگران استان خراسان جنوبی با حضور نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران همچنان پناهگاه مردم بمانند
به گزارش خبری فا به نقل از ایثار، حجت‌الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری در این نشست بر لزوم انجام کارهای تربیتی در جامعه تأکید کرد و گفت: در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با تمام سختی‌ها و فشارهایی که بر ما وارد می‌شد مملکت چند پارچه نشد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران باید پناهگاه مردم باشند، افزود: نه تنها ائمه اطهار (ع) بلکه چندین نسل پس از آنان نیز تا به امروز در پناه محمد (ص) و آل محمد هستند لذا آن‌هایی که راه حق را انتخاب نکردند به طاغوت‌ها و یزیدها سر سپردند و آن‌هایی که راه حق را انتخاب کردند همانند مغزی در پوسته می‌مانند که در جهت رشد و بالندگی جامعه تلاش می‌کنند.
وی افزود: حتی امروز آنچه اهل سنت دارد به برکت تلاش‌های خستگی‌ناپذیر ائمه (ع) است که پناهگاه فکری و عقلی، فرهنگی و دینی جامعه بشری بودند لذا باید پناهگاهی برای کسانی که امروز بی‌پناه هستند باشیم.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه امروز باید ایثارگران ما پناهگاهی برای جوانان و نوجوانان باشند، گفت: همچنان باید پناهگاه جامعه بود تا شاهد نباشیم افرادی امروز در خیابان‌ها بریزند. امروز دشمن با بمباران چندصد گونه دروغ از آسمان و زمین علیه مردم، فرزندان ملت را هدف قرار داده است.
وی موزه شهدا را جایگاهی دانست که می‌توان مسائل ضروری جامعه را در آنجا تبیین کرد و گفت: جانبازان و ایثارگران ظرفیت‌های قدرتمندی هستند که می‌توانند روایتگر جامعه دیروز باشند که باید آن را قدر دانست.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: توطئه‌هایی که در طول انقلاب اسلامی از سوی استکبار جهانی جامعه ایران را تهدید می‌کند باید تبیین شود تا نسل‌های جدید و توده‌های مردم از آن آگاه باشند.
حجت‌الاسلام والمسلمین شکری با بیان اینکه ندای آزادی که از سوی دشمن سر داده می‌شود را باید با تبیین جنایت‌های منافقان و مستکبران خاموش کرد، گفت: آثار جنایت‌های منافقان در به اسارت گرفتن زنان همچنان پابرجاست در حالی که این منافقان دم از آزادی می‌زنند.

 اندیشه‌ورزان جامعه ایثارگری باید بر محور شناخت حرکت کنند

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار با آزادگان بیرجند ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت یاد و خاطره سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: انسان در درون خود یک دوست بی‌نظیری دارد که به تعبیر حضرت علی (ع) «دوست راستین انسان در درون خودش عقل وی است».
حجت‌الاسلام والمسلمین شکری با اشاره به اینکه عقل انسان دارای دو رکن مهم و ۷۰ کارکرد است، افزود: رکن اول عقل خیرخواهی و پرچم‌دار آن نیز دانایی است و مابقی موارد سرباز وی هستند لذا پرچم‌دار جهل، شر و پرچم‌دار عقل، خیر است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور تأکید کرد: جانبازان، شهدا و ایثارگران به اقتدای پیامبر اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) پشتوانه و پناهگاه جامعه بودند تا مردم از توطئه صدام و مستکبران جهانی در امان بمانند و این رسالت همچنان بر دوش آن‌ها سنگینی می‌کند.
وی آزادی انسان از خرافات، شرک، نفاق و فسق را یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر دانست و گفت: غل و زنجیرهایی که به فکر انسان بسته شده باید باز شود تا انسان‌ها در مسیر سعادت جامعه حرکت کنند.
حجت الاسلام والمسلمین شکری با تأکید بر اینکه جامعه باید به این باور برسد که هیچ طاغوتی نمی‌تواند جای حق را بگیرد، گفت: این همه دعوت به دروغی که شرپرستان به خورد جامعه می‌دهند برای این است که جای دوست و دشمن را عوض کنند.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با تأکید بر اینکه اندیشه‌ورزان جامعه ایثارگری باید بر محور شناخت حرکت کنند، گفت: جامعه ایثارگری باید با تبیین حق از باطل و خیر از شر پاسخگو بوده و نزدیک‌ترین انسان‌ها به مردم و رفیق آن‌ها باشند.
حجت‌الاسلام والمسلمین شکری با بیان اینکه ۴۰ سال است که در متن زندگی خانواده شهدا و ایثارگران هستیم، گفت: وضع قوانین در مجلس باید پشتوانه داشته باشد تا شرمنده خانواده شهدا و ایثارگران نباشیم و برای کاستن ضعف‌ها باید تلاش و پیگیری کرد تا از درد جامعه رزمندگان و ایثارگران کم شود.

خدمت به خانواده شهدا افتخار بزرگی است

خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران همچنان پناهگاه مردم بمانند نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه سفر سه روزه خود به استان خراسان جنوبی با آیت‌الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد.
حجت الاسلام والمسلمین شکری در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: تمام تلاش ما بر این است که پرچم بلند اسلام را به اندازه ذره‌ای به دوش بکشیم و تبیینی که همه انبیای الهی مسئولیت آن را برعهده داشته‌اند ما هم ادامه دهیم.
نماینده ولی فقیه در بنیاد خدمت به خانواده شهدا را افتخار بزرگی دانست و بیان داشت: امروز عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی مرهون ایثار و ازخودگذشتگی شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگانی است که برای دفاع از کیان ایران اسلامی جان و سلامتی خود را تقدیم اسلام کردند.
وی امیدآفرینی در بین خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران را یکی از اهداف سفر خود دانست و مطرح کرد: به منظور تکریم خانواده‌های معظم شهدا لازم است در جهت رفع مشکلات آنان گام برداشت و تا جایی که می‌شود ادامه راه را برای آنان هموار کرد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: باید پرچمی که شهدا و جانبازان به دوش کشیدند و اکنون هم هزینه‌های آن را با دردها، سختی‌ها و بی‌پدری‌ها داده‌اند به آن‌ها یادآوری کنیم و بگوییم رسالت بزرگی همانند دوران دفاع مقدس بر دوش دارند.
حجت‌الاسلام شکری با تأکید بر اینکه جانبازان و ایثارگران باید بدانند همچنان در میدان جنگ هستند و باید در این میدان بیش از گذشته نقش‌آفرینی و تبیین انجام دهند، گفت: شنیدن خواسته‌ها و مشکلات این قشر و انتقال آن به مسئولان را جزو تکالیف خود می‌دانیم تا آنها با مرتفع شدن مسائل و مشکلات بتوانند پربارتر به رسالت خود عمل کنند.
وی بر ضرورت دفاع و تبیین آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی و پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) تأکید کرد و افزود: اگر همین امروز به حرف‌های پیامبر (ص) عمل کنیم به حیات طیبه می‌رسیم و اگر به مردم خیانت نکنیم و خدمت کنیم خودبه خود اسلام حمایت می‌شود.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان خاطرنشان کرد: ارائه خدمات در نظام مقدس جمهوری اسلامی باید مجاهدانه و به دور از خستگی باشد، باور عمیق به خدا و ائمه معصومین (ع) در کنار خدمت صادقانه تأثیر مثبتی در جامعه خواهد گذاشت.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.