بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

تولیدات فرهنگی در حوزه ایثار و شهادت افزایش می‌یابد

تولیدات فرهنگی در حوزه ایثار و شهادت افزایش می‌یابد

تولیدات فرهنگی در حوزه ایثار و شهادت افزایش می‌یابد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست مشترک با مسئولان صدا وسیمای مراکز استان‌ها در بوشهر، گفت: تولیدات فرهنگی در حوزه ایثار و شهادت افزایش می‌یابد.

تولیدات فرهنگی در حوزه ایثار و شهادت افزایش می‌یابد
به گزارش خبری فا به نقل از ایثار، سید محمدصادق هاشمی در این نشست که به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد بر موضوع پایداری در انقلاب اسلامی تأکید کرد و گفت: انقلاب اسلامی ثمره تلاش‌های فراوانی هست که مردم و مسئولان با درایت برای رسیدن به تمدن اسلامی انجام دادند که به فضل خداوند این موضوع نیز تحقق پیدا کرده است ضمن اینکه از عناصر اصلی تشکیل دهنده امت اسلامی فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت است.
وی به ضرورت همکاری رسانه‌ها با مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران اشاره کرد و گفت: در این مسیر صدا وسیما با حرکت قوی و عملکردی مثبت حرکت کرده است و البته باید توجه کرد که فرهنگ ایثار و مقاومت از عناصر اصلی تشکیل دهنده امت اسلامی است و بنیاد شهید و امور ایثارگران اصلی‌ترین نهادی است که وظیفه ترویج این مهم را بر عهده دارد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران همکاری مستمر صدا و سیما و بنیاد شهید و امور ایثارگران را نمونه بارز یک تعامل مقاومتی و اسلامی دانست و گفت: با تلاش‌ها و همکاری‌های صدا وسیما و بنیاد شهید و امور ایثارگران امید است که جبهه ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت به نقطه اصلی خود برسد و شکل اصلی خود را بگیرد و تمامی عواملی که پای این کار هستند این جریان را پیش ببرند که تیری باشد بر قلب دشمنانی که خواب ناامید کردن مردم این انقلاب را دیده‌اند.
هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: صداقت و هم‌افزایی عهدی است بین ما و شهدا و امیدواریم تولیدات فرهنگی در زمینه‌های ساخت فیلم، سریال و مستند و در بخش رادیویی و شنیداری به زودی افزایش یابد.

افزایش همکاری‌ها برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن

 مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این نشست اظهار کرد: هدف ما از این نشست‌ها که طی چند نوبت برگزار شده، جریان سازی است تا به امید خدا با ایجاد یک جبهه رسانه‌ای قوی و با همکاری مشترک صدا و سیما، بتوانیم در برابر جنگ ترکیبی تحمیل شده بر کشور و ملت ما که بارها هم توسط مقام معظم رهبری بازگو شده است، مقابله کنیم.
فرهاد مختاری افزود: در فاز اول، مقرر شده است اداره‌ کل‌های بنیاد در ۳۲ استان با همکاری صدا و سیمای مراکز استان‌ها اقدام به تولید ۳۲ مستند با موضوع «مادران شهدای جاویدالاثر» کند. همچنین در حوزه فیلم‌های سینمایی و سریال، پنج سریال در دست بررسی است که پس از طی کردن جلسات کارشناسی در شورای فیلم اداره کل هنری، به تولید خواهند رسید.

ضرورت ساخت مستند خاطرات والدین شهدا

معاون امور استان‌های صدا و سیما نیز در این نشست گفت: برگزاری جلسه مشترک با معاونت فرهنگی و آموزشی و اداره کل‌های استانی را به فال نیک می‌گیریم و آن هم به این دلیل که با توجه به مسیر حرکت دنیا، قطعاً زبان هنر و قدرت هنرمندانه نقش بااهمیتی را در قدرت جنگ نرم ایفا می‌کند. در واقع قدرت هنرمندانه یعنی مفاهیم اصلی مدنظرمان را با زبان هنر به مخاطب نشان دهیم. به طور مثال خاطره صحنه‌های زیبا و دلنشین سریال به یاد ماندنی شهید بابایی هنوز باوجود گذشت سال‌ها از پخش آن، در ذهن مخاطبان به خوبی نقش بسته است.
حسن عابدینی افزود: زمانی که واقعیت‌ها با زبان هنر بازگو شوند، ناخودآگاه بر دل‌ها می‌نشینند. از این‌رو، هدف اول ما ساخت مستنداتی از مادران شهدا است و ما باید بتوانیم مطالب و خاطرات شنیدنی این عزیزان را به خوبی به نسل بعد منتقل نماییم. البته با وجود کهولت سن این عزیزان، باید با سرعت اقدام به ساخت این مستندها نماییم تا بتوانیم از این گنجینه‌های ارزشمند، آثار فاخری به جا بگذاریم.
وی در پایان گفت: در همین راستا آمادگی کامل خود را برای همکاری کامل با معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد و همچنین ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌ها اعلام می‌کنم که به فضل خدا، به انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی بین استان‌ها بیانجامد تا بتوانیم با انجام برنامه‌ریزی‌هایی، تولیدات مشترک هنری را آغاز کنیم.

بازدیدها: ۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.