بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

توصیه‌های ستاد کرونای بنیاد در خصوص پیشگیری از ابتلا به سویه جدید کرونا

توصیه‌های ستاد کرونای بنیاد در خصوص پیشگیری از ابتلا به سویه جدید کرونا

توصیه‌های ستاد کرونای بنیاد در خصوص پیشگیری از ابتلا به سویه جدید کرونا دبیر ستاد کرونای بنیاد شهید و امور ایثارگران به ارائه توصیه‌های ضروری خطاب به ایثارگران با توجه به شیوع سویه جدید امیکرون پرداخت.

توصیه‌های ستاد کرونای بنیاد در خصوص پیشگیری از ابتلا به سویه جدید کرونا
به گزارش خبری فا به نقل از ایثار، جلال سیانی ضمن اشاره به اینکه جهش ویروس‌ها یک روال طبیعی است که در اثر انتقال بیماری از فردی به فرد دیگر اتفاق می‌افتد، گفت: زیرسویه‌های جدید امیکرون در اغلب نقاط دنیا غالب شده است، در راستای پیشگیری در جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران، کمیته کرونای بنیاد جلسه‌ای تشکیل داده و برای تمام ایثارگران رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، رعایت بهداشت فردی، فاصله‌گذاری اجتماعی، ترزیق دز یادآور واکسن کرونا، استفاده از ماسک و همچنین عدم حضور در تجمعات شلوغ را توصیه می‌کند.
وی با اشاره به اینکه موج جدید امیکرون وارد ایران شده است، تأکید کرد: پیش‌بینی می‌شود که بیشترین موارد ابتلا به زیر‌سویه‌های جدید امیکرون در بهمن ماه اتفاق می‌افتد و ضروری است که ایثارگران و جانبازان پرخطر شامل سالمندان، افراد دارای بیماری‌های نقص سیستم ایمنی، پیوند عضو، بیماران مزمن قلبی، ریوی، کبدی، کلیوی و سایر گروه‌های خاص ایثارگران و جانبازان شمیایی شدید، بیماران صعب‌العلاج، بیماران دیابتی، سرطان و سایر بیماری‌های خاص و افراد زمین‌گیر، جهت تزریق دز یادآور واکسن کرونا هر چه زودتر اقدام کنند.
وی افزود: ضروری است برگزاری اردوهای فرهنگی، آموزشی و مسابقات ورزشی و همچنین عیادت از بیماران پرخطر فوق‌الذکر در مناطق قرمز کرونایی تا اطلاع بعدی صورت نگیرد و همچنین بازدید از مراکز درمانی، آسایشگاه‌ها و توانبخشی و اعزام‌های درمانی نیز تا اطلاع بعدی متوقف شود.
سیانی با اشاره به اطلاعیه‌های قبلی ستاد کرونای بنیاد شهید و امور ایثارگران به کارکنان بنیاد تأکید کرد: حضور در منازل ایثارگران جهت طرح تکریم، طرح پایش سلامت و یا عیادت از ایثارگران در منزل و شرکت در کمیسیون‌های پزشکی با در نظر گرفتن مجوز ستاد کرونای استان و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی صورت پذیرد.
دبیر ستاد کرونای بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: مسئولان بنیاد نیز با توجه به شیوع مجدد کرونا، نسبت به تهیه ماسک، مواد شوینده و اقلام و تجهیزات مورد نیاز هرچه زودتر اقدام کرده و آمادگی لازم برای این کار را داشته باشند.
وی خطاب به کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز تأکید کرد: کارکنان باید نسبت به تزریق نوبت یادآور واکسن کرونا اقدام کرده و همچنین در این مدت باید جلسات و برنامه‌های اداری با توجه به آخرین دستورالعمل و شیوه‌نامه‌های اعلامی و در نظر گرفتن آن‌ها  اجرا شوند.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.