بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

کلاف سردرگم عرضه خودرو در بورس؛ انتقاد وزیر اقتصاد از دستورالعمل

کلاف سردرگم عرضه خودرو در بورس؛ انتقاد وزیر اقتصاد از دستورالعمل شورای رقابت

کلاف سردرگم عرضه خودرو در بورس؛ انتقاد وزیر اقتصاد از دستورالعمل شورای رقابت وزیر اقتصاد در تازه ترین اظهارات خود با اشاره به کلاف سردرگم عرضه خودرو در بورس کالا از دستورالعمل شورای رقابت انتقاد کرد و گفت: این دستورالعمل هیچ کمکی نمی کند.

کلاف سردرگم عرضه خودرو در بورس

به گزارش خبریفا به نقل از آخرین خبر بعد از آن که مشکلات قرعه کشی خودرو برای مسئولان مربوطه عیان شد، با تصمیم وزارت صمت، اقتصاد و سازمان بورس خودروهای پرطرفدار در بورس کالا عرضه گردید، این امر با استقبال نسبی مردم نیز همراه بود تا این که بعد از پایان مدت قانونی که شورای رقابت را از تصمیمات قیمت گذاری خودرو کنار گذاشته بود این مرجع با تصمیمات گرفته شده درباره عرضه خودرو در بورس مخالفت کرد.

شورای رقابت در جدیدترین موضع گیری خود با انتشار دستورالعملی تصریح داشت که باید مبنای قیمت گذاری خودرو سازمان حمایت باشد و قیمت باید به تصویب شورای رقابت برسد. این مرجع همچنین خواستار توقف عرضه خودرو در بورس تا تصمیم گیری بعدی شورای رقابت عرضه خودرو شد

خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به این دستورالعمل  گفت: هرچند شورای رقابت وظیفه تشخیص انحصار در بازارها را دارد اما جزئیاتی که در دستورالعمل این شورا اعلام شد، مباحث کامل نبود و این دستورالعمل می‌توانست کمک کننده تر به اقتصاد کشور باشد.
وی تصریح کرد که دولت در حال رایزنی با مراجع قانونی نظیر مجلس است تا مشابه رویه‌ای که کمیسیون تلفیق مجلس با مراجع قانونی در مورد عرضه خودروها در بورس کالا تصویب کرد، به عنوان رویکرد قانونی در دستور کار قرار گیرد.

کمیسیون تلفیق هم در مصوبه ای بر عرضه خودرو در بورس کالا پافشاری کرد.

به نظر می رسد گره عرضه خودرو در بورس با قانونگذاری جدید در مجلس می تواند باز شود و یا سران قوا در این موضوع ورود کنند تا اختلافات مراجع تصمیم ساز را حل کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.