بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

رونمایی ساترا از فرزند تازه‌اش / رصتا چیست و چه می‌کند؟

رونمایی ساترا از فرزند تازه‌اش

رونمایی ساترا از فرزند تازه‌اش مدیر توانمندسازی و خودتنظیم‌گری ساترا از تشکیل مجمع رصتا و راه‌اندازی کمیته‌های مختلف ذیل آن خبر داد.

رونمایی ساترا از فرزند تازه‌اش

به گزارش خبریفا مرتضی قاسم‌زادگان مدیر توانمندسازی و خودتنظیم‌گری ساترا با اشاره به تشکیل مجمع رصتا به خبرنگار مهر بیان کرد: مجمع رصتا متشکل از رسانه‌های دارای مجوز از ساتراست که با هدف تعامل بیشتر بین فعالان صنعت و تنظیم گران بتوانیم به محتوای سالم و پایداری صنعت صوت و تصویر فراگیر کمک کنیم.

وی ادامه داد: اعضای این مجمع مدیران سرویس‌ها و پلتفرم‌های هستند که از ساترا مجوز دارند.

قاسم‌زادگان تصریح کرد: این مجمع در حوزه‌های حقوقی، حمایتی، اقتصادی و… فعالیت دارد و شامل کمیته‌های مختلفی می‌شود در حال حاضر کمیته‌های محتوایی، اقدامات حمایتی، بررسی تخلفات و… را داشته‌ایم. انتخابات باید برگزار شود و بعد ارکان مجمع که عبارت از شورای راهبری مجمع است شکل می‌گیرد.

وی درباره عنوان مجمع رصتا توضیح داد: کلید برگزاری مجمع از نمایشگاه زده شد و با همین نام هم پیش می‌رود. امروز در نمایشگاه رصتا از چیستی و اهداف و جزئیات این مجمع با حضور سعید مقیسه رئیس ساترا رونمایی کردیم.

وی درباره زمان بندی شکل‌گیری مجمع توضیح داد: برنامه ما این است که این مجمع در فروردین ماه شکل بگیرد و باید فراخوان‌ها و اطلاع‌رسانی‌هایی صورت بگیرد.

قاسم‌زادگان درباره کارکرد این مجمع با وجود تشکل‌ها، انجمن‌ها و اصناف در حوزه نمایش خانگی بیان کرد: انجمن‌ها، سمن‌ها و حتی تشکل‌های مختلف بیشتر فعالیت صنفی دارند. رویکرد مجمع رصتا بیشتر دغدغه‌های است که به منافع عمومی جامعه مربوط می‌شود و صرفاً صنفی نیست. اتفاقاً برخی از رویکردهای آن تنظیم‌گرانه است.

وی در پایان گفت: درواقع بخشی از مأموریت‌ها و کارویژه هایی که ساترا به عنوان تنظیم‌گر دارد حالا برای اولین بار سرویس‌ها را هم وارد فرایندهای تنظیمی می‌کند و آن‌ها را هم مشارکت می‌دهد. این نقطه متمایز با همان فعالیت صنفی است که وارد فعالیت‌های تنظیمی می‌شوند که از سطح مشورتی شروع شده و تا سطوح دیگر هم پیش می‌رود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.