بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

سقف افزایش اجاره بها اعلام شد / تسهیلات برای مستاجران

سقف افزایش اجاره بها اعلام شد

سقف افزایش اجاره بها اعلام شد در جلسه شورای مسکن امروز حداکثر نرخ اجاره بهاء در استان تهران ۲۵ درصد و در سایر شهرها ۲۰ درصد تصویب شد.

سقف افزایش اجاره بها اعلام شد

به گزارش خبری فا به نقل از مشرق، امروز جلسه شورای عالی مسکن برای بهبود در وضعیت بازار مسکن و ساماندهی بازار اجاره با حضور رئیس جمهور برگزار شد و در این جلسه نرخ اجاره بهاء در شهر تهران ۲۵درصد و در سایر شهرها ۲۰ در صد مصوب شد که با تصویب این سقف اجاره بها به طور قطع شاهد ایجاد آرامش در بازار اجاره بهاء خواهیم بود.

روز گذشته هم با راه اندازی آزمایشی سامانه املاک و مستغلات کشور برای انعقاد قرارداد اجاره و همچنین دریافت کد رهگیری دیگر نیازی به پرداخت کمیسیون به مشاوران املاک نیست، که این اقدام هم خود از برنامه‌های دیگر دولت در راستای کنترل بازار اجاره به شمار می‌رود. همچنین دولت پیش از این هم برای مستاجران همان تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی در استان تهران را تمدید کرده بودند که در این زمینه متاسفانه بانک‌ها به بهانه‌های مختلف از جمله نداشتن اعتبارات از پرداخت وام به متقاضیان امتناع می‌کنند.

براساس این گزارش با توجه به آنکه در سال‌های گذشته دولت برنامه‌های از جمله تعیین سقف اجاره بهاء را در دستور کار خود قرار داده بود و برای کنترل ونظارت آن اعلام کرده بود که مستاجران در صورت مشاهده افزایش نرخ اجاره به شورای حل اختلاف مراجعه کنند؛ بنابراین این اقدامات تا حدودی توانست از افزایش قیمت اجاره در بازار جلوگیری کند، اما اکنون باید دید امسال برای تعیین این سقف اجاره و نظارت بر آن چه تدابیرو برنامه‌های را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.