بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

تصمیم روسیه برای حضور در فوتبال آسیا باز هم به تعویق افتاد

تصمیم روسیه برای حضور در فوتبال آسیا باز هم به تعویق افتاد

تصمیم روسیه برای حضور در فوتبال آسیا باز هم به تعویق افتاد فدراسیون فوتبال روسیه تصمیم برای خروج از یوفا را باز هم به تعویق انداخت.

تصمیم روسیه برای حضور در فوتبال آسیا باز هم به تعویق افتاد

به گزارش خبریفا به نقل از خبرگزاری فارس، در نشست امروز کمیته اجرایی فدارسیون فوتبال روسیه برای خروج از اتحادیه فوتبال اروپا و پیوستن به کنفدراسیون فوتبال آسیا، اعضا تصمیم گرفتند درخواست خود را به یوفا برای تشکیل یک کارگروه مشترک، ارسال کنند.

وظیفه این کارگروه، تجزیه و تحلیل گزینه بازگشت هر چه سریع‌تر باشگاه‌ها و تیم ملی روسیه به مسابقات رسمی‌ای است که تحت نظارت اتحادیه فوتبال اروپا برگزار می‌شود. اگر روس‌ها به این نتیجه برسند که این امکان غیرممکن است، گزینه بعدی حرکت به سمت حضور در کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهد بود.

«الکساندر دیوکوف» رئیس اتحادیه فوتبال روسیه می‌‌گوید: یکی از اهداف اصلی روسیه شرکت در جام جهانی ۲۰۲۶ خواهد بود. ما به یک نقشه‌راه احتیاج داریم تا راه‌های ممکن را اجازه می‌دهد در رقابت‌های انتخابی جام جهانی بعدی شرکت کنیم، پیدا کنیم.

به گزارش فارس، تمام تیم‌های باشگاهی روسیه و تیم ملی این کشور پس از آغاز عملیات نظامی این کشور در اوکراین در ماه فوریه، توسط یوفا و فیفا تعلیق شدند و دیگر نمی‌توانند در تورنمنت‌های فوتبال به میدان بروند؛ تصمیمی که با ادامه جنگ، همچنان ادامه دارد.

پیشتر، منابع آگاه به شبکه آمریکایی ESPN گفته‌ بودند یوفا شرایط را زیرنظر دارد و منتظر است روسیه موضع خود را شفاف کند. هیچ کشوری تاکنون از حضور در یوفا استعفا نداده است. پیشتر استرالیا پس از استعفا از کنفدراسیون فوتبال اقیانوسیه، به آسیا پیوست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.