بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

متوسط قیمت مسکن تهران به ۵۵ میلیون تومان رسید

متوسط قیمت مسکن تهران به ۵۵ میلیون تومان رسید

متوسط قیمت مسکن تهران به ۵۵ میلیون تومان رسید گزارش مرکز آمار ایران از تحولات بازار مسکن حاکی از آن است که طی دیماه امسال متوسط قیمت مسکن در شهر تهران به حدود ۵۵ میلیون تومان رسیده است.

متوسط قیمت مسکن تهران به ۵۵ میلیون تومان رسید

به گزارش خبریفا به نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس جدیدترین آمار مرکز آمار ایران نرخ تورم سالانه آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران طی دیماه امسال به عدد ۴۰.۶ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل(۳۷.۱ درصد)، ۳.۵ واحد درصد افزایش داشته است.

در دی ماه ۱۴۰۱ شاخص قیمت آپارتمان‌­های مسکونی شهر تهران به عدد ۱۹۱.۴ رسیده است که نسبت به ماه قبل (۱۷۴.۳) بالغ بر ۹.۸ درصد افزایش داشته است.

طی ماه گذشته تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران ۹.۸درصد بوده است. تورم ماهانه دی ماه در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۴.۱ درصد)، ۵.۷ واحد درصد افزایش داشته است.

همچنین تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان­‌های مسکونی شهر تهران به عدد ۶۶ درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (۵۲.۱درصد) ۱۳.۹ واحد درصد افزایش داشته است.

نرخ تورم سالانه دیماه امسال آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد  ۴۰.۶ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل(۳۷.۱ درصد)، ۳.۵ واحد درصد افزایش داشته است.

در دی ماه ۱۴۰۱ متوسط وزنی و حسابی قیمت آپارتمان­‌های مسکونی فروش رفته در شهر تهران به ترتیب به ۵۴۹۲۶۳ و ۵۲۷۷۹۷ هزار ریال رسیده است. در این ماه منطقه یک با متوسط وزنی قیمت ۱۱۱۸۶۲۷ هزار ریال (۱۱۱ میلیون و ۸۶۲ هزار تومان) بیشترین و منطقه ۱۸ با متوسط وزنی قیمت ۲۷۸۸۴۳ هزار ریال (۲۷.۸ میلیون تومان) کمترین قیمت را در بین مناطق ۲۲‌گانه شهر تهران به خود اختصاص داد‌ه­‌اند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.