بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

عیدی ایثارگران ۱۴۰۰ کی واریز میشود ؟ مبلغ عیدی جانبازان سال ۱۴۰۰

عیدی ایثارگران 1400 کی واریز میشود

عیدی ایثارگران ۱۴۰۰ کی واریز میشود ؟

عیدی ایثارگران ۱۴۰۰ کی واریز میشود جزئیات دریافت مبلغ عیدی رزمندگان معسر در سال ۱۴۰۱ به اطلاع رزمندگان گرامی می رسد. عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط معیشت رزمندگان، ایثارگران و نیروهای مسلح شرح داد، براساس قانون برنامه ششم توسعه، دولت اعتبار لازم برای تامین معیشت حداقل گروه های اعلام شده با هر میزان از کارافتادگی شامل اشخاص زیر را پیش بینی و حداقل حقوق تعیین شده را به آن ها پرداخت می کند:

 1. آزادگان با حداقل ۳ ماه اسارت
 2. رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور در جبهه
 3. افراد تحت تکفل قانونی جانبازان
 4. آزادگان و رزمندگان متوفی که فاقد شغل و درآمد هستند

رزمندگان معسر چه کسانی هستند؟

معسر به فردی اطلاق می گردد که فاقد شغل و درآمد و بیمه بوده و قادر به تأمین حداقل معیشت و اداره زندگی خود نباشد.

 • در این طرح آن دسته از رزمندگانی که سنوات پرداخت بیمه کشوری دارند شناسایی و با مساعدت سازمان تأمین اجتماعی، کمک نیروهای مسلح و خود فرد، مبلغ باقیمانده سنوات آنان پرداخت می شود و می توانند از سازمان تأمین اجتماعی حقوق دریافت نمایند.
 • مدیر صندوق ایثارگران با اشاره به قول سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر اینکه امکان کاهش سن، جهت بیمه پرداخت شونده از ۶۰ سال به ۵۵ هم وجود دارد، افزود: سابقه مدت جبهه را هم با موافقت سازمان می توان به عنوان کار محسوب کرد و در مورد فوتی ها امکان محاسبه سنوات از طریق همسر وجود دارد.

عیدی جانبازان سال ۱۴۰۰ چقدر است ؟

عیدی جانبازان سال ۱۴۰۰ چقدر است ؟ سال قبل مبلغ یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان را به عنوان کف حقوق بود. با توجه به افزایش حقوق رزمندگان، احتمالا مبلغ عیدی نیز تا حدودی افزایش خواهد داشت.

مبلغ دقیق مبلغ عیدی رزمندگان معسر در سال ۱۴۰۱ هنوز نامشخص است و به زودی در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد…

 • در مجلس شورای اسلامی درحاشیه جلسه علنی، مسئولین در حال پیگیری برای افزایش دریافتی رزمندگان معسر هستند.
 • سال گذشته ۳۱۳ میلیارد تومان و امسال نیز همان عدد به عنوان اعتبارات برای رزمندگان معسر درنظرگرفته شده و متاسفانه این رقم افزایش نیافته است و مسئولین به دنبال یک راهکار قانونی برای این موضوع و افزایش اعتبارات هستند.
 • نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در کنار مطالبات بحقی که این عزیزان دارند قطعا” تا عید برای آنها پرداخت یک پاداش پیش بینی شده است که به صورت یک عیدی درنظر گرفته شده است.

مشمولین صندوق ایثارگران معسر

مشمولین صندوق ایثارگران شامل افراد زیر هستند:

۱- رزمندگان بسیجی معسر
۲- بسیجیان جانباز زیر ۲۵ درصد معسر
۳- سربازان جانباز معسر دفاع مقدس دارای جانبازی ۲۴-۵ درصد

مشمولین دارای چه شرایطی هستند
 • ۱- رزمندگان بسیجی معسر باید حداقل سابقه شش ماه حضور درجبهه داشته باشند (از تاریخ ۵۹/۶/۳۱الی ۶۵/۵/۲۷)
 • ۲- جانبازان دفاع مقدس که دارای جانبازی ۵ تا ۲۴درصد بوده معسر نیز باشند. درصد جانبازی مورد تایید بنیاد شهید ملاک می باشد.

افزایش حقوق رزمندگان معسر

زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: حقوق سال آینده رزمندگان معسر به ۳ میلیون تومان افزایش یافت.

فیلم گزارش مربوط به افزایش حقوق رزمندگان معسر

عیدی ایثارگران ۱۴۰۱ چقدر است

 • حقوق جانبازان زیر ۲۵ درصد غیر شاغل برای سال آینده به سه میلیون تومان و بالای ۲۵ درصد به سه میلیون پانصد هزار تومان رسید.
 • سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه همچنین با اشاره به مصوبه امروز نمایندگان گفت: دولت سهم صندوق توسعه ملی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ را ۲۰ درصد در نظر گرفته بود که نمایندگان با توجه به اینکه دولت، اذن مقام معظم رهبری در این خصوص را نداشت، با آن مخالفت کرده و سهم صندوق توسعه را براساس قانون ۴۰ درصد تعیین کردند.
 • وی تصریح کرد: براین اساس کمیسیون تلفیق بودجه با استقراض ۲۰ درصدی دولت از سهم صندوق توسعه ملی مخالفت کرد، مگر اینکه دولت بتواند اذن مقام معظم رهبری را اخذ کند و در این صورت رای گیری مجددی در نشست کمیسیون تلفیق انجام خواهد شد.
  زارع در ادامه با اشاره به سهم ۴۰ درصدی صندوق توسعه ملی، تصریح کرد: سهم عمومی بودجه با این مصوبه ۴۵.۵ و سهم شرکت ملی نفت ۱۴.۵ درصد خواهد شد.
 • سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه همچنین با اشاره به بررسی بحث حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهار کرد: عنوان «حذف ارز ترجیحی» به اشتباه در افکار عمومی بیان می‌شود، زیرا بحث اصلاح روند پرداخت یارانه مطرح است، یعنی یارانه بجای پرداخت به حلقه اول به حلقه آخر و مصرف کننده (مردم) پرداخت شود.
 • وی تاکید کرد: در جلسه امروز کمیسیون تلفیق بودجه پیشنهادات متعددی در این خصوص مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت، اما تصمیمی اتخاذ نشد و براین اساس کمیسیون تلفیق در جلسه امروز عصر خود نیز به این موضوع خواهد پرداخت و بحث اصلاح روند پرداخت یارانه را بررسی می‌کند.
 • زارع گفت: تامین معیشت مردم و جلوگیری از افزایش قیمت کالا‌ها یکی از دغدغه‌های مجلس و دولت است و مسلما بعد از بحث و بررسی گسترده در این خصوص تصمیم گیری خواهیم کرد.
 • سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ادامه داد: نمایندگان همچنین ضمن مخالفت با پاداش ۴۴۵ میلیون تومانی پایان خدمت بازنشستگان براساس لایحه بودجه سال آینده، این رقم را تا ۴۷۲ میلیون تومان افزایش دادند و براین اساس پاداش پایان خدمت سال آینده همانند سال ۱۴۰۰ خواهد بود.
 • وی با اشاره به اینکه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ با افزایش حقوق جانبازان غیرحالت اشتغال (فاقد شغل) تا سه میلیون و پانصد هزار تومان موافقت کردند، تصریح کرد: براین اساس حقوق ۲ میلیون و دویست هزار تومانی ۴۲ هزار جانباز غیرحالت اشتغال به ۳ میلیون و پانصد هزار تومان افزایش خواهد یافت.
 • زارع همچنین گفت: براساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق حق عائله مندی برای بازنشستگان، شاغلان و مستمری بگیران در ازای همسر دو برابر و در ازای فرزند سه برابر شد که در مجموع ماهیانه حدود یک میلیون و دویست هزارتومان می‌شود.
 • وی افزود: به موجب موافقت اعضای کمیسیون تلفیق تعداد رزمندگان معسر در سال آینده از ۹۰ هزار به ۱۱۰ هزار نفر افزایش یافته و حقوق آن‌ها از دو میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان به سه میلیون تومان افزایش خواهد یافت. همچنین تعداد جانبازان معسر نیز از ۱۰۲ هزار به ۱۲۲ هزار نفر افزایش و دریافتی آن‌ها نیز از دو میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان به سه میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

مبلغ دقیق مبلغ عیدی رزمندگان معسر در سال ۱۴۰۱ هنوز نامشخص است و به زودی در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد…

1 نظر
 1. سوپر معسر سوپرمن قدیم می گوید

  واسه همدیگه کم در نوشابه باز کنید عیدیمون چیشد آقایون محترم
  من‌ جانباز یا ایثارگر با ظلم جنگیدم که الان تمام جای بخیه رو تنمه.
  امام حسینی حضرت عباسی این قشر مشتی و به موقش شیردلا رو اذیت نکنین امشب عید شدو ماهنوز منتظر یه عیدیه شندرغازیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.