بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

مطالبات مشمولان ماده ۳۸ پرداخت شد / اولویت‌بندی پرداخت پاداش پایان خدمت

مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران در خصوص پرداخت مطالبات جانبازان مشمول ماده 38 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران گفت: مطالبات مشمولان مرداد و شهریور ماه سال گذشته و تیرماه و بهمن ماه سال جاری پرداخت شده است.

مطالبات مشمولان ماده 38 پرداخت شد

مطالبات مشمولان ماده ۳۸ پرداخت شد

مطالبات مشمولان ماده ۳۸ پرداخت شد به گزارش خبریفا به نقل از ایثار، نورالدین علم بلادی در خصوص پرداخت مطالبات جانبازان و آزادگان مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران گفت: مطالبات مشمولان ماده ۳۸، بالغ بر ۳۷ هزار میلیارد ریال در چهار نوبت در مرداد و شهریور ۱۳۹۹ و تیر و بهمن ماه سال جاری پرداخت شده است. اطلاعات مربوط به آخرین وضعیت مطالبات پرداخت شده هر یک از مشمولین به صورت تفکیک شده به ادارات کل بنیاد استان‌ها اعلام شده است و جانبازان عزیز می‌توانند با مراجعه به ادارات کل استان‌ها، وضعیت پرداخت مطالبات خود را کنترل نمایند.

مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران در خصوص پاداش پایان خدمت و احکام بازنشستگی جانبازان و آزادگان، گفت: بر اساس قوانین موضوعه از جمله قانون حالت اشتغال جانبازان مصوب سال ۱۳۷۲؛ ماده ۴۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب سال ۱۳۹۱ و همچنین ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری، جانبازان و آزادگان حالت اشتغال بر اساس ضوابط مربوطه مشمول بازنشستگی می‌شوند.

وی افزود: برای اجرای این مصوبات باید آیین‌نامه اجرایی تنظیم شود که در این آیین‌نامه شرایط و نحوه محاسبه و پرداخت پاداش پایان خدمت و اولویت‌بندی‌های مربوطه مشخص شود. علاوه بر آیین‌نامه، تأمین منابع مالی نیز مطرح است که باید از سوی دولت تأمین اعتبار صورت گیرد و در صورتی که این دو موضوع محقق شود پرداخت پاداش پایان خدمت، قابلیت اجرا پیدا می‌کند.

وی در مورد برخی ادعاها در خصوص اولویت‌بندی پرداخت پاداش پایان خدمت جانبازان و آزادگان حالت اشتغال و مشمولان ماده ۳۸ تأکید کرد: هیچ اولویت‌بندی خارج از ضوابط قانونی وجود نخواهد داشت و بدیهی است مراجع قانونی نیز اجازه هیچ‌گونه اولویت‌بندی پرداخت خارج از ضوابط قانونی را نخواهند داد. این اولویت‌بندی بر اساس ماده ۷۵ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران خواهد بود که با هماهنگی بنیاد و سایر دستگاه‌های ذیربط اعلام خواهد شد.

علم بلادی در خصوص آیین‌نامه ماده ۴۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران از اوایل سال ۱۳۹۹ با همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط، پیش‌نویس مربوط به این ماده از قانون را تهیه و به کمیسیون اجتماعی دولت ارسال نمود که این پیشنهاد در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفته و نظرات آن کمیسیون حدود یک ماه قبل به بنیاد اعلام شد. پیشنهادات اصلاح آیین‌نامه جهت تأمین نظر کمیسیون اجتماعی دولت از سوی معاونت تعاون و امور اجتماعی و همچنین مشاورین ریاست عالی بنیاد تحویل معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد شده و پس از اخذ نظر دستگاه‌های ذیربط به کمیسیون اجتماعی دولت ارسال خواهد شد تا مورد بررسی قرار گرفته و نهایتاً ابلاغ گردد.

مدیر کل پذیرش و امور اداری ایثارگران

مدیر کل پذیرش و امور اداری ایثارگران در مورد احکامی که اخیراً در اختیار برخی از جانبازان مشمول قانون حالت اشتغال قرار گرفته و در فضای مجازی منتشر شده است، گفت: این احکام بدون اخذ نظر و هماهنگی بنیاد منتشر شده و مکاتبات لازم جهت ابطال آن با ستاد کل نیروهای مسلح انجام شده است. بدیهی است اجرای احکام بازنشستگی جانبازان منوط به صدور و امضای اصل احکام فیزیکی توسط مسئولین ذیربط دستگاه‌های متولی است. در این خصوص مراتب گله‌مندی و اعتراض بنیاد نسبت به انتشار این احکام در فضای مجازی، به ستاد کل نیروهای مسلح نیز اعلام شده است.

وی افزود: با تلاش‌های جناب آقای دکتر قاضی‌زاده هاشمی، ریاست عالی بنیاد و رایزنی‌های انجام شده با مجلس شورای اسلامی و هیئت دولت، برای اولین بار مبالغی در ردیف‌های اصلی بودجه بنیاد در سال ۱۴۰۱ برای پرداخت پاداش پایان خدمت جانبازان حالت اشتغال در نظر گرفته شده و همچنین قول مساعد از مجلس شورای اسلامی جهت تأمین اعتبار در سایر ردیف‌های بودجه‌ای نیز اخذ شده است. همچنین در آخرین جلسه کمیسیون اجتماعی دولت تلاش‌های زیادی به عمل آمد تا آیین‌نامه مربوطه در کوتاه‌ترین زمان ممکن تصویب و ابلاغ شود.

مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران با بیان اینکه تمام تلاش، سعی و تأکید ریاست محترم بنیاد بر این است که هر چه زودتر تدوین و تصویب آیین‌نامه اجرایی مواد ۳۸، ۳۹ و ۴۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران صورت پذیرد، افزود: امیدواریم این آیین‌نامه‌ها با اولویت در کمیسیون اجتماعی رسیدگی و عملیاتی شود ضمن اینکه با تأکید رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران این موضوع با اولویت در دستور کار معاونت‌های تعاون و امور اجتماعی و حقوقی و امور مجلس بنیاد قرار گرفته و در این رابطه معاونت تعاون و امور اجتماعی بنیاد استعلامات لازم و جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز را آغاز کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.