بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

همایش صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران / تلاش مضاعف برای حل مشکل

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران روز سه‌شنبه اول آذر ماه در همایش صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران بر تلاش مضاعف و فعالیت‌های جهادی برای حل مشکل اشتغال جامعه ایثارگری تأکید کرد.

همایش صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران

همایش صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران

همایش صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران به گزارش خبری فا به نقل از ایثار، حجت‌الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران و با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج گفت: برای رسیدن به کمال باید همه انسان‌ها با تمام تلاش خود طوری حرکت کنند که بتوانند باری از دوش جامعه بردارند و اگر چنین شود قطعاً جامعه به تدریج پیشرفت می‌کند و پیشرفت جامعه باعث کمال انسانیت و جلوگیری از فقر و فحشا در جامعه خواهد شد. خداوند در قرآن فرموده است که ما انسان‌ها را در سختی آفریدیم و این سختی‌ها باید باعث ایجاد خلاقیت و نوآوری شود.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: هر کاری که ما در حال انجام آن هستیم باید با دانایی و توانایی کامل انجام دهیم، اگر در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی پیش می‌رویم باید با تمام توان و انرژی که داریم فعالیت کنیم و در این راه با صبر و استقامت و بردباری تا رسیدن به کمال حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه اشتغال و کارآفرینی همواره مورد توجه و تأکید مقام معظم رهبری بوده است، افزود: ایشان در تمام سخنان خود مسئولان را به این امر مهم دعوت می‌کنند و در چند سال اخیر با انتخاب شعار سال در حوزه تولید و اشتغال نشان دادند که یکی از دغدغه‌های جدی ایشان رفع بیکاری و ایجاد اشتغال است. مروجان اشتغال باید آموزش دهند و کسانی را که می‌خواهند به بازار کار بفرستند را از لحاظ فکری و روحی پرورش بدهند که هیچ وقت برای رسیدن به اهداف خود از تلاش و کوشش دست برندارند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به مسئله اشتغال در جامعه گفت: اگر امروز در کشور عقب ماندگی‌هایی وجود دارد بی‌شک به دلیل شیوه مدیریتی بوده که تا به امروز اجرا شده البته نباید از این نکته هم غافل شویم که در بسیاری از حوزه‌ها ایران عزیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و این بر همه دنیا پوشیده نیست. اما ما باید با ریشه‌یابی دلیل موفقیت‌ها و عدم موفقیت‌ها را پیدا کنیم و اولی را برای عبور از دومی به کار بگیریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین شکری تصریح کرد: کار خیر کردن نیاز به مجاهدت و از خودگذشتگی دارد. امروز ما به عنوان خادم خانواده‌های شاهد و ایثارگر باید در نظر داشته باشیم که کاری که انجام می‌دهیم کاری مقدس است زیرا در سنگری در حال فعالیت هستیم که باید در آن روحیه جهادی داشته باشیم. کار یکی از ضروری‌ترین نیازهای انسان برای تأمین معاش است، پس برای اینکه در این مسیر دچار لغزش نشویم باید همواره باید تلاش کرده و خود را ارزیابی کنیم.

گفتنی است همایش صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران طی ۲ روز در مجتمع فرهنگی و گردشگری کوثر البرز در استان البرز و با حضور روسا و کارشناسان اداره اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران سراسر کشور و در قالب چهار کارگروه، بازبینی دستورالعمل‌های جاری صندوق، کارگروه تسهیلات تکلیفی، کارگروه تشریح و تبیین سامانه سجاکا و کارگروه تبیین و ارائه راهکارهای جذب منابع خدماتی و برون‌سپاری در حال برگزاری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.