بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

توضیحات وزیر ارتباطات درباره پرتاب ماهواره‌ ناهید و ساخت خیام جدید

توضیحات وزیر ارتباطات درباره پرتاب ماهواره‌ ناهید و ساخت خیام جدید

توضیحات وزیر ارتباطات درباره پرتاب ماهواره‌ ناهید و ساخت خیام جدید وزیر ارتباطات درباره ماهواره ناهید گفت: این ماهواره به‌زودی پرتاب می‌شود و در تلاش هستیم پرتاب آن امسال انجام بگیرد.

توضیحات وزیر ارتباطات درباره پرتاب ماهواره‌ ناهید و ساخت خیام جدید

به گزارش خبری فا عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، درباره آخرین خبرها از ماهواره خیام اظهار داشت: این ماهواره فعال است و تصاویر آن هم دریافت می‌شود و با دستگاه‌هایی که به تصاویر آن نیاز دارند در تعامل هستیم.

وی افزود: مرکز دریافت تصاویر این ماهواره را در مهرماه افتتاح کردیم که اولین، بزرگترین و مجهزترین مرکز مدیریت و دریافت تصاویر ماهواره‌ای کشور در سازمان فضایی است.

وزیر ارتباطات در پاسخ به این سؤال که “ماهواره ناهید چه‌زمانی به فضا پرتاب خواهد شد؟”، بیان کرد: این ماهواره هم به‌زودی پرتاب می‌شود و در تلاش هستیم پرتاب آن امسال انجام بگیرد.

زارع‌پور درباره همکاری‌های فضایی با روسیه خاطرنشان کرد: تعاملات ما با روسیه در حوزه فضایی ادامه دارد و کارهای مشترکی تعریف کرده‌ایم؛ ماهواره خیام ۲، ماهواره خیام ۳ و ماهواره خیام ۴، را با کمک همدیگر می‌سازیم و برنامه‌ی بلندمدت ۴ساله با این کشور داریم.

 

این خبر توسط شهروند خبرنگار ارسال شده و صحت آن توسط پایگاه خبری خبریفا رد یا تائید نمی شود

جهت ارسال خبر از طریق لینک زیر اقدام نمایید

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.