بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

قیمت شکر نرخ‌ های مصوب را شکست

قیمت شکر نرخ‌ های مصوب را شکست

قیمت شکر نرخ‌ های مصوب را شکست با وجود اینکه نرخ هر کیلوگرم شکر در اوخر اردیبهشت ماه سال جاری افزایش یافت و از ۱۵هزار و ۵۰۰ تومان به ۲۸هزار تومان تغییر کرد، اما نرخ‌های مصوب رعایت نمی‌شود و بر اساس مشاهدات میدانی ۳۲ تا ۳۷ هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت شکر نرخ‌ های مصوب را شکست

به گزارش خبریفا به نقل از تسنیم با وجود حمایت های دولت برای واردات  تولید این محصول، قرار گیری در دسته کالاهای اساسی کالاهای اساسی و تعیین نرخ مالیات یک درصدی اما این تلاش‌ها برای فروش شکر با قیمت مناسب راه به جایی نبرده است.

گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد علاوه بر عدم رعایت نرخ مصوب شکر در فروش به صوری فله، در فروش به صورت بسته بندی نیز قیمت‌های مصوب رعایت نمی‌شود به طوری که شکر بسته بندی ۷۰۰ گرمی ۴۴ هزار و ۷۰۰ تومان، یک کیلوگرمی ۳۷ هزار تومان و شکر با وزن ۲.۷ کیلوگرمی ۹۷ هزار و ۲۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

از نکات جالب توجه در این خصوص عرضه محدود شکر بسته بندی شده با وزن ۹۰۰ گرمی است که نرخ مصوب دارد؛  و شرکت‌های بسته بندی شکر با تغییر وزن، این محصول را با نرخ دلخواه خود به فروش می‌رسانند.

بنابراین گزارش موضوع گران فروشی شکر را از وزارت جهاد کشاورزی، بازرسی و نظارت بر کالای اساسی این وزارتخانه و انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران پیگیری به عمل آمد اما تا به این لحظه نتیجه‌ای نداشت و حاضر به اطلاع رسانی در این باره نشدند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.