بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

موفقیت زندگی ام در گرو کود بود

موفقیت زندگی ام در گرو کود بود

موفقیت زندگی ام در گرو کود بود در زندگی خود را یک فرد شکسته میدانستم بعد از پرداخت مهریه همسرم انگیزه ای برای ادامه کار نداشتم کلی قرض و بدهی داشتم تا اینکه در یک روز تصمیم گرفتم با شروع کسب و کاری جدید زندگی خود را متحول کنم که فعالیت خود را در زمینه کود آغاز کردم.

کود طبیعی

در این مقاله قصد داریم در مورد کود طبیعی، انواع آن (بویژه کود طبیعی) و اثراتی که در رشد گیاهان و پیشرفت کشاورزی دارد صحبت کنیم.

رشد یک گیاه تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله نور مناسب و کافی، آب و رطوبت کافی و عناصر مغذی و مفید موجود در خاکی که گیاه کشت شده است می باشد.

از این رو کودهای طبیعی و شیمیایی(مصنوعی) در صنعت کشاورزی جایگاهی ویژه دارند و تولیدات کود در اشکال مختلف نظیر گرانول، پودر، پلت، مایع و استفاده از انواع کود ها برای رشد بهتر گیاهان و پرباری محصولات کشاورزی گسترش یافته است.

همانطور که قبلا اشاره شده است کود ها انواع مختلفی دارند که همگی در دو دسته کودهای طبیعی و یا کود های شیمیایی قرار می گیرند.

کامل کود شیمیایی کودهای شیمیایی از مواد معدنی که به سادگی قابل تجزیه هستند تشکیل شده است و این نوع کودها می توانند نیازهای تغذیه ای گیاه را در مدت زمان کم فراهم آورند و مناسب برای حاصلخیزی و آماده شدن خاک برای کشت گیاه در بازه زمانی کوتاه هستند.

موفقیت زندگی ام در گرو کود بود

کود سبز

کود سبز با جذب و ذخیره مواد غذایی در خود از شسته شدن آنها در خاک جلوگیری می کند، دانستن این نکته مهم است که گیاهی که به عنوان کود سبز استفاده می شود نباید اثر فیتوتوکسینی بر روی محصول بعدی داشته باشد، فصل رشدش کوتاه باشد، تراکم بوته ایی بالا را تحمل کند، رشد سبزینه ای زیادی داشته باشد تا علاوه بر افزودن مواد آلی بالا به خاک، پوشش کامل خاک را هم تامین کند. پوشش کامل خاک برای جلوگیری از فرسایش خاک و همچنین بازداری از رشد علفهای هرز در خاک بسیار مهم و ضروری است.

امروزه با پیشرفت علم ‌و به روز شدن دانش کشاورزان استفاده از کود سبز یک نوع فرصت طلایی برای رشد و تغذیه گیاهان می باشد. البته این نکته را باید بدانیم که خود کود سبز یا کود گیاهی هیچ نوع مواد غذایی به خاک اضافه نمی کند بلکه آن چیزی را که خود در حین رشد از خاک جذب کرده است را دوباره به خاک برمی گرداند، در صورت استفاده از گیاهان تیره بقولات تمامی ازت جذب شده هم‌ به خاک بر می گردد.

کود سبز

کود ارگانیک

کود ارگانیک از مدفوع حیوانات اهلی به دست می آید و در زمانهای قدیم نیز استفاده از این کود به دلیل ویژگی که داشته بیشتر بوده است. بهتر است برای خرید کود ارگانیک به روستاها مراجعه کنید زیرا در این مکانها کودهای ارگانیک بهتری به دلیل وجود دام و طیور وجود دارد.

در زمانهای قدیم افرادی که در روستاها زندگی می کردند علاوه بر کشت و برداشت محصولات کشاورزی به پرورش دام نیز مشغول بودند و از هر دو کار به درامد مناسبی می رسیدند و کم کم از فروش فضولات دامی خود به سود بیشتری دست یافتند.

کود مرغی یکی از بهترین کودهای ارگانیک می باشد که به صورت صنعتی نیز تولید می شود که این کود دارای ازت بیشتری نسبت به باقی کودهای ارگانیک موجود در بازار می باشد.

بنابراین بهتر است در زمان مصرف آن با توجه به محصول زیر کشت اندازه مناسب از آن را مصرف نمایید که گیاه شما دچار سوختگی نشود.

کود ارگانیک

 

این خبر توسط شهروند خبرنگار ارسال شده و صحت آن توسط پایگاه خبری خبریفا رد یا تائید نمی شود

جهت ارسال خبر از طریق لینک زیر اقدام نمایید

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.