بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

دانلود مقاله برنامه ریزی عصبی-کلامی (NLP) / ساختار فکر نه افکار خاص

مقاله برنامه ریزی عصبی-کلامی (NLP)

دانلود مقاله برنامه ریزی عصبی-کلامی

مقاله: برنامه ریزی عصبی-کلامی (NLP)

نویسنده: رحیم منشادیان

استاد: آقای دکتر ولی زاده

مقدمه و تاریخچه

دانلود مقاله برنامه ریزی عصبی-کلامی ان.ال.پی یا برنامه ریزی عصبی کلامی توسط بندلر و گریندر در سال ۱۹۷۰ در کالیفرنیا ایجاد شد. آنها مدعی بودند بین پردازش های زبانی و فرایندهای عصبی والگوهای رفتاری ارتباط وجود دارد. میتوان از طریق تجربه برنامه ریزی کرد و آنها را یاد گرفت.

ان.ال.پی برای اندیشیدن، سازمان دادن و برقراری ارتباط والگوهای رفتاری و عصبی کاربرد دارد.

ان.ال.پی در واقع پردازش زبان طبیعی است وزیر مجموعه ای از حوزه آ.تی (I.T) و هوش مصنوعی است که هدف آن درک مفهوم جملات انسانی توسط ماشین )موبایل ، کامپیوتر و سیستمهای عامل( است و امروزه بیش از ۳۰۰ تکنیک برای تغییر رفتار دارد.

برنامه ریزی عصبی کلامی چیست؟

NLP (Nero -Linguistic -Programming)

ان.ال.پی با ساختار فکر سروکار دارد نه افکار خاصی که در ذهن وجود دارند.

انسانها از طریق تصاویر و فیلترهای ذهنی به تفسیر وقایع اطراف می پردازند و به این فیلترها در ان.ال.پی نقشه ذهنی میگویند.

شخصیت و باورهای انسان میتواند متفاوت باشد. بنابراین هر انسانی نقشه ذهنی خود را دارد و برای درک دیدگاه آنان و ارتباز موثر باید به نقشه ذهنی آنها احترام گذاشت.

ان.ال.پی علم رسیدن به کمال و موفقیت است ورویکردی منظم است که هدف آن افزایش اثر بخشی فردی ست. در واقع برنامه ریزی عصبی کلامی با ایجاد برنامه ریزی مجدد ذهن از طریق مسیر عصبی جدید قصد دارد رویکرد متفاوتی را در زندگی فراهم کند.

ان.ال.پی به انسان درباره کارایی مغز می آموزد چگونه با استفاده از الگوهای انسانهای موفق زندگی خود را بهتر کنیم. با آموختن این علم میتوان بیشتر در سطوح ناخود آگاه تغییراتی ایجاد کرد.ان.ال.پی یک مدل از ارتباط بین فردیست.

کاربرد در زمینه های کسب و کار، آموزش، رشد فردی و روان درمانی دارد و هدف آن موثر واقع شدن و گسترش دامنه انتخاب و بهبود کیفیت زندگی است.

این خبر توسط شهروند خبرنگار ارسال شده و صحت آن توسط پایگاه خبری خبریفا رد یا تائید نمی شود

جهت ارسال خبر از طریق لینک زیر اقدام نمایید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.