بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

مقصرهای رتبه بندی معلمان مشخص شدند / رئیس سازمان برنامه فرمودند

مقصرهای رتبه بندی معلمان مشخص شدند

مقصرهای رتبه بندی معلمان مشخص شدند نباید رتبه‌بندی معلمین به چنین اتفاق بزرگی تبدیل می‌شد و سازمان برنامه به اندازه وزارت آموزش و پرورش مقصر بود.

مقصرهای رتبه بندی معلمان مشخص شدند

به گزارش خبریفا به نقل از عرش آنلاین رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به بیانات رهبری که فرمودند راهکار همه مشکلات کشور و ریشه همه آن‌ها در سازمان برنامه است، گفت: نباید رتبه‌بندی معلمین به چنین اتفاق بزرگی تبدیل می‌شد و سازمان برنامه به اندازه وزارت آموزش و پرورش مقصر بود.

داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشستی که با حضور معاونین مدیران استانی این سازمان برگزار شد، گفت: به همان نسبتی که وزارت آموزش و پرورش کوتاهی کرد ما نیز در سازمان برنامه کوتاهی کردیم. اگر دستگاهی مسیر اشتباهی می‌رود باید هشدار بدهیم. در همه موضوعات باید مسائل را رصد کنیم.

منظور گفت: امروز مسئله بهداشت مردم یکی از اولویت‌های اصلی دولت است. اگر در موردی دارو دچار مشکل شده باید سریعاً گزارش بدهید. تا امروز در این مدت حتی یک گزارش از مدیران در خصوص تحلیل وضعیت استانشان دریافت نکردم. خواهش من این است که مدیران استان دائماً وضعیت استان خود را بررسی کنند. اگر می‌توانید خودتان مداخله کنید و اگر نمی‌توانید گزارش دهید تا ما از طریق وزیر کشور و سایر راه‌ها موضوع را پیگیری کنیم.

وی افزود: باید به مردم امید بدهیم. حق نداریم مشکلات را به مردم منتقل کنیم. مردم باید به ما به عنوان کسانی که مسائل را بر طرف می‌کنیم اعتماد کنند. یک مصاحبه‌ای که گا‌ها انجام می‌دهیم ممکن است مردم را دچار مشکل کند. امروز مشکل تامین مالی دارو و خرید تضمینی گندم را داریم، اما این نگرانی ما است. نباید این مسئله را به مردم منتقل کنیم. می‌توانیم مسئله را حل کنیم و بگوییم تا هفته آینده موضوع حل خواهد شد.

مردم باید با ما همراه شوند. اگر نتوانیم این کار را انجام دهیم، هر چقدر هم که تلاش کنیم موفق نخواهیم شد. اگر امروز مسئله دارو و کیفیت آموزش وجود دارد باید باید دغدغه همه ما باشد.

الزام ورود ایده‌های نو و گذر از ایده‌های قدیمی در سازمان برنامه و بودجه

وی با بیان اینکه باید زمینه برنامه‌های راهبردی را فراهم کنیم، گفت: در مواردی شما می‌توانید با یک برنامه درست از هزینه بزرگ جلوگیری کرد. باید به طور مداوم خود را نقد کنیم و گلایه‌های ذی نفعان را بشنویم. در مواردی می‌توانیم حتی از کارشناسان دستگاه‌های دیگر باد بگیریم. باید به دنبال ایده‌های نو باشیم و گفتمان‌سازی کنیم. این مسئله باید به عنوان یکی از اقدامات روزمره مدیران سازمان باشد. متاسفانه ما همه مدیران کارتابلی شده‌ایم. باید برای یادگیری و برنامه‌ریزی وقت بگذاریم.

باید به طور مداوم به دنبال بازنگری در گذشته باشیم. نباید حرف‌هایی که امروز می‌زنیم با سال پیش یکی باشد. برای استفاده از وقت باید برنامه‌ریزی صحیح داشته باشیم. از الزامات سازمان برنامه تحول تحول و تحول است.

تکلیف سازمان برنامه برای تحقق رشد اقتصادی ۸ درصد

رییس سازمان برنامه و بودجه در خصوص رشد اقتصادی هدف گذاری شده گفت: ما در برنامه هفتم تکلیف داریم تا رشد ۸ درصد را محقق کنیم. نقش سازمان برنامه راهبری توسعه در کشور است. اگر در دهه گذشته کم رشدی داشتیم و متاسفانه میانگین رشد کشور ۰.۷ درصد بوده است مقصر ما در سازمان برنامه هستیم. ما هستیم که سرمایه‌گذاری بانکی را جهت می‌دهیم. ما هستیم که باید در جهت جذب سرمایه‌گذاری خارجی تلاش کنیم. شورای استان‌ها برای پیگیری چنین مواردی است.

وی با اشاره به اینکه توسعه نتیجه کارکرد همه دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی است، گفت: اگر هم افزایی نباشد چنین مسئله‌ای رخ نداده است. آنچه که شما باور دارید باید به عمل تبدیل شود. در نتیجه پنج سال مهمی در پیش داریم. باید رشد ۸ درصدی را محقق کنیم. رشد استان‌ها را کنترل می‌کنیم و یکی از ملاک‌های ارزیابی مدیران این مسئله است. اشتغال برای دولت بسیار مهم است. معادن رها شده، کارخانه‌های نیمه تعطیل باید فعال شوند. طرح‌های تملک باید تمام شود و این یعنی توسعه. مجموعه اقدامات در استان‌ها باید به طور ماهانه گزارش شود.

خروج اقتصاد ایران از رکود در سال ۱۴۰۱

در سال ۱۴۰۱ شاهد خروج اقتصاد از رکود بودیم. با توجه به رشد اقتصادی دو سال اخیر امسال نیز باید رشد ما نزدیک به ۸ درصد قرار بگیرد. هر چه می‌توانیم باید انجام دهیم تا این رشد اتفاق بیفتد. انتظار رییس جمهور این است که سازمان برنامه در حوزه اقتصاد نقش مهمی داشته باشد. جلسات شورای اقتصادی دولت در حال برگزاری است و یکی از وظایف معاونت اقتصادی فعال کردن این شورا است. ما یکی از معاونت‌ها را حذف و معاونت اقتصادی ایجاد کردیم. باید راهبری توسعه در این معاونت انجام شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.