بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

افتتاح رسمی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ از حضور ۳ اسطوره فوتبال ایران

افتتاح رسمی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ از حضور ۳ اسطوره فوتبال ایران

افتتاح رسمی جام ملت‌های آسیا 2023؛ از حضور 3 اسطوره فوتبال ایران

افتتاح رسمی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ قطر به میزبانی ورزشگاه لوسیل قطر برگزار شد.

به گزارش خبریفا به نقل از فوتبال ۳۶۰، هواداران فوتبال در قاره آسیا چشم‌انتظار افتتاح مهم‌ترین تورنمنت ملی در قاره کهن بودند که سرانجام این اتفاق رخ داد. برخلاف رسم همیشگی برگزاری مسابقات جام ملت‌ها در فصل تابستان، به دلیل انصراف چینی‌ها از میزبانی و پذیرفتن میزبانی از این رقابت‌ها از سوی کشور قطر، مسابقات به فصل زمستان منتقل شد و حالا امروز (جمعه) مراسم افتتاحیه جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ رسماً برگزار شد تا یک ماه پراتفاق در انتظار فوتبال ملی در قاره آسیا باشد.

امیر قطر و اینفانتینو، چهره‌های ویژه مراسم افتتاحیه

مسئولان کشور قطر بعد از تجربه موفق میزبانی از جام جهانی ۲۰۲۲، حالا چالشی تازه را پذیرفته‌اند. براساس برنامه‌ریزی انجام شده، مراسم افتتاحیه از ساعت ۱۷ به وقت دوحه و ۱۷:۳۰ به وقت تهران آغاز شد. تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در مراسم افتتاحیه جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ حضور پیدا کرد و به نمایندگی از تیم ایران هم مهدی محمدنبی، مدیر تیم ملی در ورزشگاه لوسیل حضور داشت. جیانی اینفانتینو رئیس فیفا هم دیگر چهره ویژه مراسم افتتاحیه جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ بود.

۳ اسطوره فوتبال ایران در ورزشگاه لوسیل

حشمت مهاجرانی، سرمربی پرآوازه فوتبال ایران به همراه علی دایی و مهدی مهدوی‌کیا، ۲ اسطوره فوتبال ملی ایران به دعوت کنفدراسیون فوتبال آسیا در ورزشگاه لوسیل قطر حضور یافتند و از میهمانان ویژه مراسم افتتاحیه بودند. قطری‌ها در مراسم افتتاحیه امروز، با نورافشانی و آتش‌بازی نمایی متفاوت و فوق‌العاده دیدنی به ورزشگاه لوسیل دادند و بعد از اتمام مراسم آتش‌بازی، نوبت به اجرای یک نمایش کوتاه شد؛ نمایشی براساس داستانی از کتاب کلیله و دمنه که با تشویق حضار در ورزشگاه همراه شد.

3 اسطوره فوتبال ایران در ورزشگاه لوسیل

حمایت خاص کاپیتان قطری‌ها از مردم فلسطین

موسیقی‌های منتخب جام ملت‌های آسیا در بخش از مراسم پخش شد و همچنین نمادهای مربوط به این دوره از رقابت‌ها به نمایش درآمدند. در بخشی از مراسم افتتاحیه، حسن الهیدوس، کاپیتان تیم ملی قطر در حالی روی سِن آمد تا سوگندنامه رقابت‌ها را قرائت کند که به نشانه همبستگی با مردم فلسطین، او از انجام این کار امتناع کرد و مسئولیت قرائت سوگندنامه را به مصعب البطاط، کاپیتان تیم ملی فلسطین واگذار کرد تا کاپیتان فلسطینی‌ها سوگندنامه رقابت‌های جام ملت‌های آسیا را قرائت کند.

حمایت خاص کاپیتان قطری‌ها از مردم فلسطین

مسئولان برگزاری مراسم افتتاحیه با توجه به در پیش بودن تقابل تیم‌های ملی قطر و لبنان، ساعت ۱۸:۲۰ به وقت دوحه و ۱۸:۵۰ به وقت تهران، پایان مراسم افتتاحیه را اعلام کردند. براساس برنامه‌ریزی انجام شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، مسابقه افتتاحیه جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ قرار است از ساعت ۱۹ به وقت دوحه و ۱۹:۳۰ به وقت تهران میان تیم‌های ملی قطر و لبنان به انجام برسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.