بنر ۱۳۵۰x 250 هدر سایت

سامسونگ از آیفون‌های اپل درآمد هنگفتی به جیب می‌‌زند

سامسونگ از آیفون‌های اپل درآمد هنگفتی به جیب می‌‌زند

سامسونگ از آیفون‌های اپل درآمد هنگفتی به جیب می‌‌زند

سامسونگ از آیفون‌های اپل درآمد هنگفتی به جیب می‌‌زند به گزارش خبری فا به نقل از زومیت درآمد سامسونگ از آیفون بسیار زیاد است؛ به حدی که در سال ۲۰۱۷ درآمد حاصل از آیفون X برای سامسونگ بیشتر از گلکسی S8 بود.

سامسونگ و اپل رقبایی بزرگ هستند و همواره برای تسلط بر بازار تلاش می‌کنند. این دو غول فناوری برخلاف رقابتی که در ظاهر دارند، سال‌ها شرکای تجاری بوده‌اند. سامسونگ نقش مهمی در تولید بسیاری از محصولات پرچمدار اپل دارد و از این مشارکت میلیاردها دلار کسب درآمد می‌کند.

به گزارش Android Authority، سامسونگ در لیست تأمین‌کنندگان اپل یک شریک حیاتی محسوب می‌شود. زیرمجموعه‌های سامسونگ قطعات گوشی آیفون را تأمین می‌کنند؛ عمده‌ترین آن‌ها سامسونگ دیسپلی است که پنل‌های اولد آیفون را می‌سازد.

سامسونگ از زمان آیفون ۴، تأمین‌کننده‌ی اصلی صفحه‌نمایش اولد برای اپل بوده است. این همکاری همچنان ادامه دارد و سامسونگ تنها شرکتی به‌حساب می‌آید که پنل‌های اولد را برای هر چهار مدل آیفون ۱۵ تولید می‌کند.

سامسونگ در سال ۲۰۱۷ از گوشی آیفون X درآمد بیشتری نسبت‌ به گلکسی S8 (مدل پرچمدار گوشی سامسونگ در آن زمان) کسب کرد. این اتفاق به‌خاطر تسلط سامسونگ بر بازار نمایشگرهای اولد، حافظه‌ی فلش NAND و تراشه‌های DRAM به وقوع پیوست.

گوشی آیفون x

سامسونگ تنها شرکتی است که می‌تواند تقاضای اپل برای این قطعات حیاتی را برآورده کند. این رابطه‌ی هم‌زیستی بر ماهیت متناقض دنیای فناوری تأکید می‌کند، جایی که رقبای سرسختی مانند اپل و سامسونگ بزرگ‌ترین مشتریان و تأمین‌کنندگان یکدیگر هستند.

گزارش شده که اپل قصد دارد در اپل واچ و سپس آیفون از پنل‌های MicroLED ( که خودش طراحی می‌کند) بهره بگیرد. در صورت موفقیت‌آمیز بودن پروژه‌ی اپل، جریان درآمد بزرگ سامسونگ قطع خواهد شد.

سامسونگ قطعات گوشی گوگل را نیز تأمین می‌کند، اما درآمد حاصل از گوگل در مقایسه با اپل، کمتر است. اپل شاید برجسته‌ترین شریک سامسونگ باشد، اما چندین برند مطرح بازار گوشی‌های هوشمند نیز برای قطعات مهم به سامسونگ متکی هستند.

سامسونگ تولید‌کننده‌ی نمایشگر، پردازنده، دوربین، تراشه‌های حافظه و باتری برای شرکت‌هایی مانند اپل، شیائومی، وان‌پلاس، اوپو، زد‌تی‌ای، هایسنس، گوگل، ویوو و تکنو است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.